Žádné velké překvapení - mistryněmi v basketbalu žen Česka jsou ženy ZVVZ USK Praha

Basketbalistky ZVVZ USK Praha na domácí palubovce obhájily  po dvanácté mistrovský titul. Celkem jich Pražanky ovšem mají  celkem  šestnáct. Posledním  získaným titulem  jsou navíc  na čele všech prvenství včetně československé ligy neboť, když se všechny české a československé tituly sečtou,   tak to dá dohromady 24 mistrovských titulů.

Když už jsme u těch čísel, tak  finalové utkání o mistrovský titul USK Praha – Žabiny Brno, které se hrálo 19. dubna 2022, skončilo 254. výhrou Pražanek číselně vyjádřeno skorem 74:51.

Basketbalistky ZVVZ USK Praha ovládly první čtvrtinou zápasu a vedly  37:14, což zasadilo brněnským Žabinám významný úder. Domácí hráčky jednoznačně chtěly urvat vítězství, a proto  soupeřkám dovolily ve druhé části jen osm bodů a toto poločasové vedení 53:22 také  rozhodlo o nových mistryních Renomia ženské basketbalové ligy 2021/2022.

V druhé půlce utkání poslala  trenérka ZVVZ USK Praha do hry méně zkušené hráčky, aby i ony zažily atmosféru finále, ale toho právě  Brno využilo a proto další čtvrtiny už byly vyrovnanější. Tu  poslední čtvrtinu Moravanky  dokonce nad obhájkyněmi vyhrály  o 9 bodů. To však na nic nezměnilo, že po závěrečném klaksonu  mohly hráčky, trenérka  a celý kolektiv točící se kolem   týmu  ZVVZ USK Praha slavit.

Brionna Jones  v posledním zápase pro Pražanky získala 24 bodů  a 11 doskoků, dále Veronika Voráčková nastřílela 17 bodů, z toho 15 za  trojkovým obloukem a  kapitánka Teja Oblak vybojovala 11 bodů a 6 finálních asistencí.

Na závěrečném ceremoniálu nejdříve Teja Oblak získala cenu nejužitečnější hráčky finálové série, pak  jako první převzala zlatou medaili a nakonec coby  kapitánka převzala ještě pohár mistryň. To však nebylo všechno, neboť kapitánka byla vyzvána k tomu, aby ustřihla  vítěznou síťku od  kovového kruhu na desce.

Renomia ženská liga - finále play off -  třetí zápas

ZVVZ USK Praha – Žabiny Brno 74:51 (37:14, 16:8, 12:11, 9:18)

Body: Jones 24 (11 d.), Voráčková 17, Oblak 11, Thomas 10 (10 d., 7 as.), Stanković a Halátková po 5, Šípová 2, Merhautová a Žílová po 0 - Grigalauskytéová 12, Hamzová 11, Vondráčková, Šoukalová obě 7 *  Fauly: 15:16 * Trestné hody: 11/9 - 13/10 * Trojky: 9:3 *  Doskoky: 42:39 * Konečný stav série: 3:0.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?