Začátkem června 2023 se v Praze představí lezecká elita na Světovém poháru v boulderingu

Česká lezecká špička  se čtyřnásobným mistrem světa Adamem Ondrou se začátkem června 2023 v Praze na Letné  představí na Světovém poháru v boulderingu.  Naposledy se SP konal v roce 2009 v Brně, kde se závodilo v lezení na obtížnost. Přesně 72 dnů před začátkem poháru se sešli s novináři předseda Českého horolezeckého svazu Jan Bloudek a horká želízka v ohni Adam Ondra a Eliška Adamovská.
Zásluhou  zvýšené kvótě účastnických míst pro pořadatelskou zemi může v Praze startovat šest českých mužů a stejný počet žen a tak kromě Ondry, který na loňském mistrovství Evropy získal v boulderingu bronz, bude závodit i Eliška Adamovská, která má z Mnichova páté místo.

Jak říkáme...


"Přípravy jsou náročné. Už přes půl roku na tom pracuje dvanáctičlenný tým, který se nyní stále rozrůstá," řekl   předseda Českého horolezeckého svazu Jan Bloudek.

"Domácí prostředí pro mě znamená větší tlak i vzhledem k tomu, že boulder není moje hlavní disciplína. Zároveň mě to určitě namotivuje," řekla Eliška Adamovská, která před závodem v Praze se zúčastní ještě akcí v Asii a to v japonském Hačiodži a v korejském Soulu.

"Moc rád bych doma uspěl, ale bouldering je nevyzpytatelný. Navíc jsem se v posledních dvou letech SP v této disciplíně neúčastnil, takže mám horší výchozí pozici, co se nasazení týče," řekl novinářům Adam Ondra, který se před devíti lety stal v boulderingu mistrem světa, ale  vyhrál i loňský Evropský pohár v Praze.

Seznam zahraničních účastníků ještě není známý, ale pořadatelé věří, že i díky atraktivnímu prostředí bude závod kvalitně obsazený.

Závod začne v pátek 2. června 2023 kvalifikací obou kategorií. V sobotu 3. června 2023 se pak uskuteční semifinále a finále mužů, o den později vyvrcholí soutěž žen.

Jak říkám...


"Místo na Letné je naprosto parádní, lepší reklama na náš sport nemůže být. Z psychického hlediska je to pro mě při obtížnosti asi trochu lehčí. V určitém momentu cesty se dostanu do stadia, kdy mě divácká kulisa uklidňuje, že je všechno v pohodě. Už ale třeba nevnímám, v jakém jazyce mi lidi fandí nebo specifické hlasy svých přátel, o kterých vím, že se na mne dívají," vysvětlil Adam Ondra.


Vstupenky na Světový pohár v boulderu, který se v Praze koná od 2. do 4. června 2023, je možné kupovat v síti www.ticketlive.cz.

Do prodeje šly počátkem března 2023 pouze balíčky na celý víkend, tedy závody mužů i žen.

Je možné pořídit si tři typy vstupenek: stání A (nejblíže stěně), stání B (dál od stěny), vyvýšená tribuna. Ve všech kategoriích byly vyhrazeny balíčky za nižší cenu pro nejrychlejší zájemce.

Tato cena platí do vyprodání stanovené kapacity na sektor, nebo do 31. března 2023. Všechna místa v areálu budou na stání. Prodej vstupenek na jednotlivé dny se bude odvíjet od počtu prodaných balíčků - pokud bude spuštěn, tak nejdříve v květnu 2023.

Program SP v boulderu v Praze

Pátek, 2. června 2023: kvalifikace – vstup zdarma
Sobota, 3. června 2023: semifinále a finále muži
Neděle, 4. června 2023: semifinále a finále ženy

Typy vstupenek v prodeji

Stání A (sobota + neděle)
Zvýhodněné balíčky: vyprodáno.
Vstupenky v prodeji: 1800 Kč dospělý/1400 Kč dítě do 140 cm.
Tribuna (sobota + neděle)
Zvýhodněné balíčky 1290 Kč dospělý/890 Kč dítě: stále v prodeji.
Cena od 1. dubna 2023: 1400 Kč dospělý/1000 Kč dítě do 140 cm.
Stání B (sobota + neděle)
Zvýhodněné balíčky 890 Kč dospělý/490 Kč dítě: stále v prodeji.
Cena od 1. dubna 2023: 1000 Kč dospělý/600 Kč dítě do 140 cm.
Děti do 100 centimetrů výšky mají vstup za symbolickou korunu.(Petr Skála pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)