Za Přelouč proti Spartě jediný bodující ragbista Vít Rozkošný si řekl o nominaci do repre U20

Po dlouhé koronavirové pauze  odstartovala  poslední srpnovou sobotu  nejvyšší ragbyová soutěž -  extraliga, která je sice zkrácená a odehraje se bez odvet, ale snad  po loňském anulovaném podzimním ročníku konečně dohraje.

Výkonný výbor České rugbyové unie rozhodl o návratu k názvu soutěže na extraligu, kterou hrají stejné týmy, které startovaly v anulovaném ročníku 2020. Z extraligy, ve které hraje i ragbyový tým RC Přelouče, žádný tým nesestoupí. 

V prvním kole hostili ragbisté Přelouče úřadující mistrovský tým Sparty Praha, který  i na podzim 2021 je favoritem s nemalým cílem obhájit titul z roku 2019.

Duel začali Pražané pěkně z ostra, když brzo vedli 21:3 a už se zdálo, že dojde na slova legendy přeloučského ragby Leopolda Blachuta, který odhadoval, že při sparťanském tempu  jedna položená pětka po deseti minutách, dovede ragbisty z Pardubického kraje k drtivé porážce.  Jenže Přelouč zlepšila obranu a Vít Rozkošný lišácky se propletl mezi sparťanským rojem a pomezní čarou a položil svoji životní první ligovou pětku. Vše pozorně sledoval na útokové spojce Sparty hrající asistent trenéra reprezentace U20 Pavel Vokrouhlík, který zrovna takové zdravě drzé hráče potřebuje pro tým, který na podzim odehraje kvalifikační utkání o postup na ME s Polskem. 

Byla škoda, že se Vítovi Rozkošnému nevydařily dva trestné kopy a kop po pětce, který skončil na tyčce. Kdyby kopy mlýnová spojka Přelouče proměnila, skončil by poločas z pohledu Přelouče nikoliv 8:21, ale 16:21.  

Po změně stran byl už domácí tým pozornější v obraně a propustil do svého brankoviště už jen dva útoky Pražanů.  Zápas Přelouč prohrála 8:35 a téměř 200 diváků  podle slov dalšího dlouholetého reprezentanta sledujícího zápas prvního kola Václava Čermáka vidělo "ragby, na které se dalo koukat."

Jak říkám ...


„Sparta byla hratelný soupeř a výsledek mohl být pro nás o dvě tři pětky přívětivější.  Přelouč byla pod stálým tlakem Sparty a ta využila jak svých zkušeností, tak přece jen vyzrálejšího kádru k položení tří pětek po standardních situacích, které byly  jak přes kopírák: autové vhazování, maul, protlačení, pětka,"  zhodnotil utkání  sportovní ředitel Přelouče Martin Kohout v článku o prvním extraligovém kole  zveřejněném na webu RC Havířov.


Českeragby.cz bylo na místě děje ...


 


 
Přelouč  28. srpna 2021 


      Ragby                                                                                   

                                                                         
Extraliga ragby  1. kolo 

RC Přelouč – RC Sparta Praha 8:35 (8:21)


Pětky 1:5 * Rozhodčí: Mendes – Haitman, Burnard * ŽK: Musil – Havlíček, Hřebačka
Body: Caldaroni 10, Zámyslický 10, Mat.Čížek 10 (5KP), Fortuin 5 – Rozkošný 8 (P,KP)
Další utkání 1. kola

Vyškov - Praga 49:24  (21:17)  pětky  7:3
Slavia Praha - Tatra Smíchov   18:25  (18:10)  pětky  2:3
Dragon Brno - Říčany  11:31  (6:10)  pětky 1:4


Pořadí po prvním kole:  1.  Sparta Praha, 2. Vyškov, 3. Říčany (všichni 5 bodů), 4. Tatra (4 body), 5. Slavia Praha 1 bod, 6. Dragon Brno, 7. Praga, 8. Přelouč (všichni 0 bodů).

(Petr Skála, SportovniListy.cz &  ceskeragby.cz, foto Petr Skála)