Za Česko budou pádlovat dvě Terezy, Gabriela, Amálie, Antonie, Jiří, Václav, Lukáš, Vít a Jakub


Mediální setkání  tuzemských novinářů, fotografů  a kameramanů   s nejlepšími českými vodními slalomáři probíhalo v Praze v úterý 16. května 2023 poněkud netradičně.Po prezentaci termínů Evropských her, MS a dalších světových pohárů, které české vodní slalomáře ještě letos čekají, nastala situace, kdy vodní slalomáři se jali sami hosty obsluhovat. Provoz unikátní pražské kavárny  byl dokonce v gesci hvězdných závodníků jako byli kavárník Jiří Prskavec, pekař buchet Vít Přindiš pečící je podle  receptu Romana Vaňka  nebo lahůdkářka Tereza Fišerová.

Je pravda, že zatímco zkušenější závodníci v kavárně  mimořádně uvedené do provozu vykonávali vesměs manažerské funkce,  nováček v české reprezentaci Jakub Krejčí byl označen pouhým pinglem. Své role se však ujal docela zkušeně.

Před vodními slalomáři jsou důležité sportovní podniky, které se odehrají i v tuzemsku  od 8. června do 11. června 2023 v Praze v Troji, kdy tu bude  k vidění Světový pohár, ale budou pokračovat dalšími podniky v Krakově, v Londýně ale i v Paříži 2023.

Složení reprezentačního A týmu vodního slalomu


C1 ženy: Gabriela Satková, Tereza Fišerová, Tereza Kneblová

K1 ženy: Tereza Fišerová, Amálie Hilgertová, Antonie Galušková

C1 muži: Jiří Prskavec, Václav Chaloupka, Lukáš Rohan

K1 muži: Vít Přindiš, Jiří Prskavec, Jakub KrejčíLíbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde.


(Petr Skála s využitím zprávy kanoe.cz, foto: Petr Skála a Iva Roháčková)