Vršovické fotbalové derby Slavia Praha - Bohemians 2:1 se hrálo na počest Františka Pláničky

Fotbalisté Slavie Praha ve 27. kole FORTUNA:LIGY porazili v Edenu Bohemians 2:1. Vršovické derby týmů klubů, které mají hřiště od sebe vzdálené jen dvě tramvajové stanice, bylo věnované odkazu legendárního brankáře Františka Pláničky. Diváci se gólů dočkali až po přestávce, kdy se v 55. minutě nejdříve trefil Petr Ševčík a dal gól přidal Mojmír Chytil. Také soupeř skoroval, když v nastaveném čase se trefil Hůlka. Utkání v sobotu 6. dubna 2024 sledovalo 19 034 fanoušků.

Fotbalisté Slavie k utkání nastoupili v pamětních modrých trikotech připomínajících legendární Pláničkův svetr s červenou hvězdou na prsou. Slavnostní výkop zápasu provedla dcera Františka Pláničky Dana Lukešová a vnuk Martin Lukeš v doprovodu předsedy představenstva Jaroslava Tvrdíka. Odkaz legendárního brankáře, vicemistra světa a rytíře sportu si pražská Slavia a Městská část Praha 10  připomenuly také proto, že v červnu uplyne 120 let od narození klubové ikony. Derby vršovických týmů se k tomu připomenutí parádně hodilo, ale v připomínkách Pláničkových nedožitých stodvacetinách se bude pokračovat celý rok.

Diváci lačnící po brankách se po nich marně lačnili téměř celou hodinu. Dočkali se až  v 55. minutě, kdy odražený míč  napálil k tyči Petr Ševčík – 1:0.

Nedlouho poté přesně v 67. minutě se domácí fotbalisté opět radovali, když je do dvoubrankového vedení dostal před branku klokanů plachtící míc od  Davida Douděry, který pak  Mojmír Chytil  proměnil v další gól  – 2:0.

Už se zdálo, že a nulou ve výsledku skončí vršovické derby, ale nakonec  se prosadil i soupeř, za které skoroval  Hůlka -  2:1.

Jak říkáme ...

„Slavia vyhrála zaslouženě. Pro nás ležela naděje na bodový zisk v první půli. Tušil jsem, že šance k bodům vede přes první vstřelený gól. V prvním poločase jsme hráli velmi slušně, ačkoliv Slavia měla tlak. Měli jsme ovšem několik protiútoků, které jsme nevyužili. Domácí šli ve druhém poločase do vedení, za kterého už to pro nás bylo složité. Je sice hezké, že jsme dali gól, ale ten už nic neřešil,"  řekl po utkání kouč Bohemians Jaroslav Veselý.

„Byl to takový náš klasický domácí zápas s velkou územní převahou. Hráli jsme proti soupeři, co umí zkonsolidovat obranu. V první půli jsme z převahy a kombinační hry měli vytěžit víc. Běžecky to byl velmi náročný zápas, dva hráči naběhali přes třináct kilometrů, což je slušný výkon. Jsem rád, že jsme to zvládli bodově, ale měli jsme dát víc gólů a vytvořit si víc střeleckých pozic, ve spoustě akcí jsme byli hodně nepřesní. Netradiční střelec Petr Ševčík nás dostal do vedení a přišel hezký gól Mojmíra Chytila, kdy jsme do vápna konečně dostali dobrý balón. Měli jsme přidat třetí gól, ale místo toho jsme soupeře pustili do šance  a pak se krásně trefil Hůlka. Byl to náročný zápas a moc děkujeme za skvělou kulisu a návštěvu. Červená trička v hledišti se mi moc líbila. Škoda, že jsme nedali víc gólů,“ řekl po derby  trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Praha  6. dubna 2024

FORTUNA: LIGA 2023/2024

27. kolo

SK Slavia Praha - Bohemians 1905  2:1  (0:0)

Branky:  55. Ševčík, 67. Chytil - 90. Hůlka  *  Diváci:  19 034  *  Žluté karty:  Oscar - Soukup, Puškáč, Dostál *  Rozhodčí:  Všetečka – Caletka, Antoníček

SK Slavia Praha:  Staněk – Vlček, Zima (46. Jurásek), Holeš, Zmrzlý – Ševčík (86. Masopust), Oscar – Douděra (77. Tomič), Provod, Jurečka (86. Tecl) – Chytil (71. Zafeiris)

Bohemians 1905:  Soukup – Kadlec, Křapka, Hybš – Köstl (25. Dostál), Hrubý, Hůlka (C), Kovařík – Hála (84. Huf) – Ristovski (68. Puškáč), Prekop (68. Kozák)

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz