To je úroda ... Čeští raftaři přivezli z Indonésie z MS 19 medailí

Na přelomu listopadu a prosince 2015  se opět na osmnáctidenním MS potvrdilo, že i v raftingu patří Česká republika  mezi světovou špičku.

Mistrovství světa šestičlenných posádek v raftingu se uskutečnilo v termínu od 21. listopadu do 8. prosince 2015 v Indonésii na řece Citarik v oblasti Sukabumi, která se  nachází na Jávě asi 100 km od hlavního města Jakarty.

Českou republiku reprezentovaly posádky v kategoriích junioři a juniorky (U23), Open (muži i ženy) a Masters (muži i ženy). Na posádky kromě nízké hladiny v řece, která se zvedla až s příchodem vydatného deště v průběhu šampionátu, čekaly také velmi vysoké teploty i vysoká vlhkost vzduchu. Navíc řeka Citarik se rozhodně nemůže řadit k nejčistším řekám…

Ani těžké podmínky nezbránily českým závodníkům, aby předvedli špičkové výkony a přivezli si domů rozsáhlou medailovou sbírku. Šest zlatých, devět stříbrných a čtyři bronzové medaile jsou důkazem, že se rafting může řadit mezi nejúspěšnější české sporty.

Nejcennější kovy vybojovaly posádky juniorek v disciplíně slalom, dále ženy v kategorii Masters ve sprintu a také ve slalomu. Stejně se dařilo i mužům v kategorii Masters, kteří ovládli závod H2H. V kategorii Open ovládly české reprezentantky sjezd a zároveň vévodily i celkovému hodnocení v součtu všech disciplín.

Výčet z úrody medailí ještě  nekončí. Stříbrné kovy si z Indonésie přivezly i juniorky z disciplín sprint, H2H, sjezd i za celkové hodnocení. Stříbro získali rovněž  muži v kategorii Masters v disciplínách slalom, sjezd a i oni mají medaile v barvě stříbra za celkové hodnocení, k nimž  se připojily  také ženy, které  v této kategorii obsadily celkově druhé místo. A to není všchno, neboť vicemistryněmi světa jsou české ženy i ve sjezdu.

O čtyři bronzy se postarali muži v kategorii Masters v disciplíně sprint, dále ženy v kategoriích Masters a Open v disciplíně H2H a nakonec i muži v kategorii Open byli bronzoví ve slalomu.

V kategoriích Masters a Open vylovily cenné kovy všechny české posádky a další medaile přidaly i české juniorky.

Sečteno,  podtrženo ...

Česko má devatenáct medailí vybojovaných v těžkých podmínkách indonéské džungle, kde  se potvrdilo, že malá země uprostřed Evropy  má v tomto sportu top závodníky. 

"České výpravě patří obrovská gratulace a uznání. Potěšil nás rovněž  zájem České televize, která z letošního MS připravila reportáže o českých úspěších odvysíláných  v hlavní sportovní zpravodajské relaci - Branky, body, vteřiny," píše se ve zprávě uveřejnění na webu Sdružení sportovních svazu České republiky.

(ps, Daniela Markupová, SportovniListy.cz, foto: Facebook Svaz vodáků České republiky – Rafting)