Vodní slalomářka Veronika Vojtová vyhrála na SP v Pau závod Extreme Slalomu

Aktuální mistryně světa v Extreme Slalomu Veronika Vojtová vyhrála extrémní závod na světovém poháru ve francouzském Pau. Na start se postavila jako jediná česká kajakářka. Mezi kajakáři skončili oba čeští závodníci – Tomáš Zima i Vojtěch Heger – v semifinále.

Jak říkám...

„Pocity jsou skvělé. Vůbec jsem nečekala, že bych obhájila loňský titul mistrovství světa, teď jsme tady na svěťáku a zase vítězství, takže nemám co dodat. Skvělý. Zlepšila jsem si náladu po dopoledním programu. Na to, že jsem hodně váhala, jestli do závodu nastoupit, tak nakonec přišlo  vítězství,“ radovala se po závodu zlatá Veronika Vojtová, která svého rozhodnutí, že do závodu Extreme Slalomu nastoupila, nakonec nelitovala.  

Mezi kajakáři se na start rozjížděk postavili 2 čeští závodníci – stříbrný medailista dopoledního programu Tomáš Zima a kanoista Vojtěch Heger. Oba ale bohužel vypadli v semifinále a skončili tak před finálovými branami.

Jak říkám...

„Bylo to skvělé, byla to nová zkušenost, vždycky jsem si to chtěl zkusit a jsem rád, že jsem měl tu možnost,“ popsal  Vojtěch Heger, který v závodu Extreme Slalomu vyměnil své kanoistické pádlo za kajakářské. 

„V semifinále jsem po startu měl docela dobrou výchozí pozici a snažil jsem se je odšoupnout, aby neprojeli první bránu. Pavel Eigel z Ruska mi ale přiskřípnul levý list a už mě to tam hodilo. Za první bránou jsem vykroužil hrozný oblouk a ztratil jsem je. Pak mě Eigel vyšoupnul z první levý protivody a bylo hotovo. Takže jsem dojel na 4. místě v semifinále,“ doplnil další informace o závodu Vojtěch Heger, který dodal, že kajakářské pádlo mu není cizí. Dříve jezdil na kajaku a skončil teprve před 5 lety.

„K postupu na finále chyběly síly. Byl jsem unavený po svém individuálním závodu a tohle jsem bral jenom jako zpestření. Dnešní závod Extreme Slalomu mě ale hrozně bavil, předcházela tomu první medaile, velké umístění na seniorské akci, takže jsem do toho šel hrozně nabitý a chtěl jsem si to užít,“ dodal  mladý český kajakář Tomáš Zima, který rovněž skončil v semifinálové rozjížďce. 

Extreme Slalom je nová disciplína, kde startují čtyři lodě najednou a jedou „head to head“ do cíle. Startují z rampy, ze které skáčou do slalomové dráhy, musejí projet vytyčenou trať a udělat 1 eskymácký obrat. 

(tp, SportovníListy.cz, kanoe.cz, foto: Petr Skála)