Z českých mladých windsurfařů ve španělském Cadizu vylovila stříbro Kristýna Chalupníková

České reprezentační družstvo SCM i SPS třídy BIC Techno 293 letos již podruhé vyrazilo na soustředění do španělského Cadizu. Vydařený trénink byl zakončené závodem Andalusian Olympic Week Bay of Cadiz.

Únorové devítidenní soustředění, na které vyrazila početná skupina českých mladých windsurfařů pod vedením olympionika Karla Lavického, začalo hodně silným větrem z východu zvaným levante. Dva dny skluzu vystřídal slabší vítr z moře.

„Měli jsme tak možnost natrénovat ve všech podmínkách. Soustředění jsme zakončili přípravným závodem na vrchol jarní sezony, kterým bude mistrovství Evropy,“ pochvaloval si trenér Karel Lavický.

V závodě se našim reprezentantům, kterých se na start postavilo 15, dařilo. Výborné druhé místo v absolutním pořadí a zlato v kategorii dívek si veze Kristýna Chalupníková z TJ Rapid Brno. V konkurenci 44 prken kategorie BIC Techno 293 U17 se do první desítky vešli ještě David Drda a Kateřina Altmanová.

„Nejprve musím vyzdvihnout výkon Kristýny Chalupníkové, které jen velmi těsně uniklo celkové vítězství v závodě, když skončila na shodu bodů druhá. Letošní sezona je její první v kategorii U17, tedy do 17 let. Zpočátku soustředění bojovala se silnějším větrem, protože závodníci této kategorii jezdí s větší plachtou (7.8) oproti kategorii U15, kde závodí s plachtou 6.8. Zde se jely obě kategorie dohromady, takže mladší závodníci, kteří používali menší plachtu, byli trochu znevýhodněni. Musím ale pochválit všechny, především další, kteří skončili do desítky. Všichni jezdili nad své možnosti a jsou dobře připraveni na vrchol jarní části sezony. Tím bude mistrovství Evropy v dubnu v Marseille,“ zhodnotil trenér Karel Lavický.

V olympijské třídě RS:X-ženy závodily i obě naše reprezentantky, které se na jihu Španělska připravují na olympijskou kvalifikaci. Kateřina Švíková zůstala těsně pod stupni vítězů na 4. místě a na 8. místě skončila Jana Slívová z 16 startujících.