Světový pohár ve vodním slalomu začíná v Praze v Troji (8. června - 11. června 2023)


Ve čtvrtek 8. června 2023 se Světový pohár ve vodním slalomu vrátí do pražské Troji již podevatenácté. Čeští závodníci spolu s ředitelem organizačního výboru Světového poháru Jiřím Rohanem a šéftrenérem reprezentace Jiřím Prskavcem starším  se setkali od den dříve ve středu 7. června 2023 v centru Prahy se zástupci médii.Ze tří závodníků a tří závodnic byl  v centru pozornosti díky skvělým výkonům na kánoi Jiří Prskavec mladší, který se přiznal, že po LOH v Tokiu už jej kajak moc nebavil.

   Jak říkám...   

„Momentálně mám motivaci, abych na nějaké akci konečně zajel lépe na kajaku než na kánoi. Už mně to začíná trochu štvát. Na kajaku se mi zatím úplně nedařilo, na rozdíl od kánoe, kde jsem nic velkého nečekal. Doufám, že to dokážu napravit a třeba zrovna tady v Troji se mi povede nějaká pěkná jízda, se kterou bych byl spokojený.  Na kajaku trénuji 20 let, na singlu dva a ve chvíli, kdy se mi podaří v obou kategoriích probojovat se do finále, tak se těším stejně. Ale stále věřím, že moje šance být ve finále je stále větší na kajaku. Na to bych se rád soustředil. Pak doufám, že tu hlavu dokážu přetočit na singlový výkon. Myslím, že s tím mám stále malinko problém – přepínat mezi jednou a druhou kategorií. Hlavně ze singla na kajak mi to úplně nejde a musím na tom zapracovat,“ poznamenal  kajakář a singlkanoista v jedné osobě Jiří Prskavec mladší.


„Možná by ta loňská sezóna nebyla už tak dobrá. Ten singl mi přinesl novou radost a trénink jsem odjel se stejnou motivací jako před olympiádou. Myslím, že mě posunul někde dál. Možná by mně to už tolik nebavilo,“ přiznal Prskavec junior, že by už v týmu možná ani nebyl, ale pak  po Olympiádě v Tokiu našel  nový stimul v podobě singlu.

Světový pohár, který je nyní čtyřdenní,  startuje již ve čtvrtek 8. června 2023 ve 14 hodin kvalifikacemi kategorie K1 ženy a muži.(Petr Skála pro SportovníListy.cz s využitím zprávy z webu slalomtroja.cz, foto: Petr Skála)