Memoriál Alfreda Nikodéma se ve vlnách chladné Vltavy poplave po jednasedmdesáté

I. plavecký klub otužilců Praha diváky srdečně zve na sledování 71. ročníku vánoční plavecké soutěže ve Vltavě – Memoriál Alfreda Nikodéma ze břehů Vltavy.

Tato nejstarší a nejznámější otužilecká akce se uskuteční v úterý 26. prosince 2017, na druhý svátek vánoční, v 11 hodin ve Vltavě u Národního divadla v Praze.

Memoriál Alfreda Nikodéma poplavou otužilci z České republiky, Slovenska, Polska, Belgie, Anglie, Argentiny, Ruska, USA a Spolkové republiky Německo. Trať povede napříč Vltavou mezi Střeleckým a Slovanským ostrovem, u jehož břehu budou start i cíl. Plavou se tratě o délkách 100, 300 a 750m.

Ve Vltavě poplavou špičkoví plavci s vavříny z mezinárodních soutěží, stejně jako kondiční otužilci, kteří v ledové vodě nacházejí spíše radost ze zdravého pohybu, společně sdíleného s podobně „postiženými“ kamarády. Každým rokem je účastníků více a více, letos se konečný součet po loňských 366 může blížit čtyřem stovkám.

Teplota vody se již týden drží kolem 4 °C a otužilci si přejí, aby nestoupla, protože v teplotě vody do této hranice si mohou vyplavat tzv. otužilecké výkonnostní stupně, které je opravňují postoupit v plavání na delší tratě. Vloni příroda na poslední chvíli Vltavu ohřála na konečné 4,2 °C – uvidíme – necháme se překvapit, zda tradiční „vánoční obleva“ přijde, nebo v Praze vydrží sněhový poprašek či dokonce ještě sníh připadne?

Každopádně jedno překvapení při akci je „na cestě“ – a můžeme prozradit, že v něm má prsty spolupořadatel – Městská část Praha 1…!

Hlavním partnerem letošního ročníku je Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví.

Akce se i letos stala součástí projektu České unie sportu nazvaného „Sportuj s námi“.

Akce se dále koná s přispěním společností Mladá fronta a.s., Etewa s.r.o., SUPTel a.s., BYTOSTAV s.r.o., Fiskars, Agama Diving, Magistrátu hlavního města Prahy a Městské části Praha 1, která je spolupořadatelem akce.


Již pošesté pořadatelé vkládají do pořadu akce vloženou soutěž „O pohár starosty Městské části Praha 1“, kterou vyhraje družstvo složené ze tří nejlépe umístěných plavců jednotlivých zúčastněných klubů. Pohár přijde osobně slavnostně předat pan starosta MČ P1, Oldřich Lomecký.

Vyhlášení a předání všech ocenění proběhne i letos ve slavnostním Malém sále Paláce Žofín, můžeme se těšit na spontánní moderování v podání Jakuba Koháka a sportovní hodnotu podniku potvrdí svou přítomností i předseda Českého svazu plaveckých sportů pan Petr Ryška.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)