Kanoistka Tereza Fišerová má stříbrnou medaili z MS ve vodním slalomu

Sympatické děvče z Roudnice, členka Dukly Praha ale také studentka Stavební fakulty ČVUT, Tereza Fišerová získala na MS ve vodním slalomu stříbrnou medaili.

Po ME, kde tato kanoistka překvapivě skončila rovněž druhá, je její úspěch z MS ještě větší, neboť Tereza musela projít kvalifikací a finálovým závodem i s mimoevropskými soupeřkami.

Tereze Fišerové se po nezdaru v mixu, kde hlavou narazila do tyčky a česká smíšená posádka tak nabrala padesát sekund, tentokrát sama na lodi nezavadila ani jednou o tyčku a s čistým časem si  dojela pro medaili.

Devatenáctiletá vodní slalomářka Tereza Fišerová tak v nové olympijské disciplíně kanoe žen  dosáhla  na první medailový zápis na mistrovství světa.

Vicemistryní světa  ve finále ve francouzském Pau nestačila jen na Britku Mallory Franklinovou a jak už víte, navázala na zisk stříbra z červnového mistrovství Evropy.

Fišerová  na vítězku Franklinovou ztratila přes čtyři sekundy a před třetí Anou Satilaovou z Brazílie měla  náskok více než sekundu.  Ziskem stříbra Fišerová, která se může se radovat z první seniorské světové medaile,  navázala na stejné umístění Kateřiny Hoškové z minulého šampionátu v Londýně.

"To je něco neskutečného. Hlavně jsem si při té jízdě říkala, že to asi nebude stačit, že jsem tam měla něco špatně. Ale dojela jsem do cíle, byla jsem druhá, věděla jsem, že z toho bude placka, což byl pro mě nepopsatelný pocit,“ prohlásila v cíli  Fišerová. Nutno dodat, že favorizované obhájkyni titulu Jessice Foxové z Austrálie se finále vůbec nepovedlo a skončila šestá.

Pau (Francie)   29. září 2017
Mistrovství světa ve vodním slalomu

Ženy C1: 1. Franklinová (Spojené království Velké Britanie) 109,09 (0), 2. Fišerová (Česko) -4,12 (0), 3. Satilaová (Brazílie) -5,20 (2), ...v semifinále 12. Říhová, 15. Jančová (obě ČR).

Na webu SportovníListy.cz ještě najdete následující články:

Kajakáři Ondřej Tunka zlatý a Vít Přindiš je stříbrný to je sklizeň z MS ve vodním slalomu

Přijeli do Pau pro medaili, a to pro bronzovou, tušili Vojtová & Mašek v kategorii C2 mix

++++Na MS v Pau v hlídkách zacinkali slalomáři medailemi ze zlata a z bronzu a sjezdaři mají tři kovy