Evropští windsurfaři včetně českých bojují o poslední místa na olympiádu v Tokiu 2021

V pondělí 23. listopadu 2020 zahájilo v Portugalsku mistrovství Evropy olympijské třídy RS:X. Závodí  zde muži, ženy i junioři. Pro evropské windsurfaře a windsurfařky je to poslední možnost, jak se kvalifikovat na letní olympijské hry v Tokiu 2021.

Mezi muži bude o titul mistra Evropy bojovat také Karel Lavický, který už místo pro Českou republiku na olympiádu v Tokiu vyjel vloni. Je v dobrém rozpoložení, se slovenským trenérem a bývalým úspěšným závodníkem Patrikem Pollakem je na závod dobře připraven.

Mezi ženami jsou na startu  hned dvě české závodnice – Kateřina Švíková a Jana Slívová, které se budou snažit Karla Lavického do Tokia doprovodit. Budou to mít těžké, o jedno až dvě zbývající místa budou bojovat windsurfařky z asi deseti zemí. Příznivci vodních sportů doufají,  že se to jedné z nich podaří.

Všichni tři  reprezentanti Česka v portugalském středisku Vilamoura před závodem trénovali, zažili slabý i silný vítr, hladinu jako na rybníku i velké vlny. (es, SportovníListy.cz, sailing.cz, foto: Eva Skořepová)