„Víme, co chceme. Motivace vyhrát je obrovská,“ prohlásil před zápasy play off Forman

Hokejoví fanoušci sparťanského útočníka Miroslava Formana mají rádi. Drsňák hrající se stejným číslem 88,  s jakým hraje i  současná česká hokejová největší hvězda David Pastrňák v zaoceánské soutěži, je jedním z nejsledovanějších hokejistů pražského týmu.   Narodil se ještě v Československu v srpnu 1990 v Mělníku, ale až na pár krátkých přestávek v Litoměřicích nebo také v Českých Budějovicích byl a je k vidění v Praze v posledních dvanácti ročnících extraligy nejdříve v holešovické hale a v poslední době v O2 aréně, kde hrála a hraje  svá domácí utkání Sparta Praha. 

Miroslav Forman má doma sice již čtyři medaile z domácího šampionátu a to po dvou stříbrných a dvou bronzových, ale ta nejcennější ta zlatá mu chybí.

Krátkou hráčskou přestávku, která nastala pro hokejisty Sparty, kteří nemuseli hrát  předkolo, využil k tomu, aby se věnoval rodině a pak také, aby se vykulíroval ze svého  zranění, ke kterému přišel, když jej pukem 28. února 2023 v Praze nechtěně při utkání s Olomoucí zasáhl pukem  spoluhráč Adam Polášek. Dodnes má Forman po tomto  zásahu pod okem  stopy v podobě modřiny, která připomíná z dobrodružných filmů  válečné líčení původních obyvatel Ameriky.

V pondělí 13. března 2023 se naskytla možnost  pár novinářům pohovořit si po tréninku sparťanů s dvěma hráči a s trenérem Sparty o tom, jak se chystají všichni  na play off. Mezi těmi, kteří si  po tréninku udělali na novináře čas,  byl i Miroslav Forman.

V té době se ještě nevědělo, že se Spartou bude hrát čtvrtfinále play off právě loňský soupeř Sparty z finále Třinec, ale z odpovědí Miroslava Formana to skoro nepoznáte. 


  Jak říkám...

„Doufám, že budou plné stadiony. Třinec je našim tradičním rivalem. Jak tady u nás i v Třinci je vždycky parádní atmosféra,“ uvedl Forman.

Chystáte se na play off nějak kolektivně vylepšit třeba zbarvením vlasů?

„To asi ne vzhledem k tomu, že někteří hráči nemají, co by si na hlavě obarvili. Možná vymyslíme něco jiného," odpověděl s usměvem sparťanský útočník."

Jak se těšíte na play off?

„Těšíme se všichni moc. Je tu cítit výborná energie. Cíl je jasný, ale mluvit o něm nebudu. Nikdo do toho nejde s tím, že postoupí do semifinále a má hotovo. Všichni víme, co chceme. Motivace vyhrát je obrovská,“ prohlásil odhodlaně Forman.Medailová bilance  Miroslava Formana (Sparta Praha) v České extralize ledního hokeje


bronz     2013/2014     HC Sparta Praha
stříbro     2015/2016     HC Sparta Praha
bronz     2020/2021     HC Sparta Praha
stříbro     2021/2022     HC Sparta Praha

Známý program hokejistů Sparty Praha ve čtvrtfinále play off

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde!!!


(Petr Skála pro SportovníListy.cz, program z webu HC Sparta.cz, foto: Petr Skála)