Veslaře a veslařky Slavie při Primátorkách uvidíte v nových, červenobílých dresech


Tradiční pražský veslařský  závod se po dvou letech vrací k červnovému  termínu. Důvodem je už neplatné proticovidové restrikce, a tak se na veslařské defilé  centrem metropole mohou těšit nejenom veslaři, ale i diváci, kteří třeba v neděli 5. června 2022 mohou vidět v cíli závodu u Palackého  mostu nejrychlejší borce ale i borkyně  za vesly svých lodí. 
O tom všem pověděli organizátoři a někteří sportovci novinářům přímo na břehu Vltavy nedaleko železničního mostu.Reprezentantka a účastnice olympijských her Lenka Antošová třeba má v plánu více startů a to od pátku 3. června až do neděle 5. června 2022. V pátek by měla zasednout do osmiveslice lodě České zemědělské univerzity při univerzitních závodech  a v další dny už bude veslovat v barvách Slavie.   A to dokonce v novém dresu VK Slavia od designérky Zuzany Oharek Bahulové pojede závod skifařek o Stuhu Podolí a ve veteránské osmě žen s bývalými kolegyněmi ze Slavie. 

Jak říkám ...
„Čeká mě docela náročný víkend. Jsou to tři disciplíny, ale rozjížděk bude víc. Bylo by úžasné  všechny závody  vyhrát, ale to nezáleží jen na mé osobě. Nejvíce se cítím ve skifu, kde úspěch mohu ovlivnit jen já, “ řekla pražská veslařka, která v porovnání se světovými veslařkami před pár dny  skončila pátá na světovém poháru v Bělehradu a to právě v závodě skifařek.

Primátoky opět nepojedou veslaři Dukly

Stejně jako loni v září, tak i letos v červnu bude chybět na startu hlavního závody loď Dukly. Veslaři Dukly byli opět rozpuštěni do ostatních mateřských klubů veslařů. 

Protu hlavní závod osmiveslic o Primátorský štít v roce 2021 vyhrála po desetiletí trvající nadvládě Dukly VK Slavia.


Jak říkám ...

„Těším se na nedělní závody, kde loď Slavie bude kormidlovat trenérka mládeže Martina Součková, která se také hodně angažovala při zařizování nových dresů. Nakoenc  mne čekají i jiné závody. Třeba budu v posádce univerzitní osmiveslice  Českého vysokého  učení technického, neboť ještě studuji Fakultu dopravní této školy," řekl Tomáš Zobal, který předvedl 48 hodin před závody na Vltavě  společně s Lenkou Antošovou, jak budou vypadat dresy veslařů Slavie. 

„Chtěli jsme, aby se nejednalo o závod reprezentace proti klubům. Takhle jsou nastavená pravidla Primátorek, ale svaz není jejich pořadatelem,“ vysvětlil Ondřej  Šebek šéf veslařského svazu rozhodnutí, proč  na startu nebudou posádky resortních center konkrétně mužů Dukly a žen Olympu, ale jejich členové mohou posílit své mateřské kluby.

„Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. Primátorky jsou víceméně i společenská akce, svátek klubového veslování. Loni se Primátorky konaly kvůli covidu až v září. Ten samý rok bylo zrušené mistrovství světa a tak v září už bylo vlastně po sezoně. Zato letos v září v Račicích pořádáme světový šampionát, a to bude pro českou reprezentaci jasná priorita,“ dodal šéf veslařů.

(Petr Skála pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)

Hadamczik chce novou hokejovou halu

26.5.2024 09:00:00

Česko žije poslední týdny hokejem, a to se ani hokejový svaz nemusel namáhat s větší reklamní kampaní, pokud tedy nebudeme počítat desítky milionů poslaných do profesionálních klubů pod rouškou ma...