Velké sporty vyzývají premiéra: Nedopusťte zdivočení veřejnosti, která chce sportovat

Veletoč, který v prvních dnech svého působení na úřadě pro zdraví v přímém televizním přenosu předvedl nový ministr zdravotnictví, rozlítil velké české týmové sporty k sepsání a podepsání výzvy k předsedovi vlády Česka. 


Proč, pane ministře?Ministr zdravotnictví Petr Arenberger nejprve potvrdil a detailně popsal, že od pondělí 12. dubna 2021 bude sportovat venku 20 lidí, aby následně vše zcela odvolal.


  Pane premiére...„Pane Premiére, každý, kdo navštíví jakékoliv české sídliště, vidí, že děti již sportují. Děje se tak často velice živelně. Sportovní svazy a kluby Vám nabízejí cestu, jak toto sportování kontrolovat a udělat jej bezpečnější.

My nenavrhujeme, aby se mohlo venku setkávat bez omezení 20 lidí. My navrhujeme, aby 20 dětí pod dohledem trenéra mohlo bezpečně a organizovaně sportovat. Od pátečního (9. dubna 2021) veřejného prohlášení ministra Arenbergera se všechny kluby připravují na pondělní (12. dubna 2021) organizovaný restart.

Pane Premiére, nedovolte, aby pondělní (12. dubna 2021) rozhodnutí vlády vrhlo Českou republiku do chaosu, kdy veřejnost už nebude moci věřit veřejným slovům ministra."

Martin Malík – Fotbalová asociace ČR
Tomáš Král – Český hokej
Miroslav Jansta – Basketbal CZ
Marek Pakosta – Český volejbal
Filip Šuman – Český florbal
Ondřej Zdráhala – Česká házená


(ps, Basketabal.cz, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)