Velké Dářko hostilo závody jachtařských nadějí, na které přijely mraky dětí

Na Velkém Dářku se o víkendu 11. – 12. července 2020 odjel závod Českého poháru třídy Laser 4.7 a regionální poháry tříd Optimist a BIC Techno 293 a krajský přebor třídy Evropa.

Lodě, stany a karavany vysokého počtu účastníků ve všech třídách zcela zaplnily prostory pořádajícího Yacht Clubu Velké Dářko, který doslova praskal ve švech. V sobotu 11. července 2020 téměř celý den pršelo, ale naštěstí foukal vítr kolem 3–4 m/s, takže se podařily odjet čtyři rozjížďky ve všech třídách. V neděli 12. července 2020 vykouklo sluníčko, vítr foukal podobně a závodníci odjeli ještě tři rozjížďky. Třída Optimist jen dvě.

Třídu Laser 4.7 ovládli reprezentanti sourozenci Klára a Jiří Himmelovi z YC Nechranice, kteří si odskočili z Radialu. Klára svého bratra o dva body porazila, třetí skončil o bod zpět Michal Rais z SK Štětí.

Nejpočetnější třídou byli Optimisti. Na startu se sešlo 61 dětí. Jel se totiž jak český, tak moravský regionální pohár. Závod vyhrála Beata Dokoupilová z Jachtklubu Brno, druhý byl František Burda z JK Česká Lípa a třetí Tomáš Peterka z Českého Yacht Klubu.Velké Dářko 11. - 12. července 2020Třída Optimist starší žáci
1. Tomáš Peterka ČYK
2. Jeremiáš Přikryl LS Kroměříš
3. Jindřich Kaláb VS Duchcov

Třída Optimist mladší žáci

1. František Burda JK Česká Lípa
2. Jan Kříž SK Štětí
3. Matyáš Ráža VS Duchcov

Třída Optimist starší žačky
1. Linda Dokoupilová Jachtklub Brno
2. Zuzana Tlapáková SK Štětí
3. Karolína Hejnová Baník Ostrava

Třída Optimist mladší žačky
1. Beata Dokoupilová Jachtklub Brno
2. Lívia Holešová SVK
3. Michaela Kučerová TJ Lanškroun

Juniorské windsurfy BIC Techno 293 ovládli bratři Nevelöšové z SK Štětí. Zvítězil Tibor před bratrem Adamem a Kristýnou Chalupníkovou z TJ Rapid Brno. Stejné bylo i pořadí v kategorii U-17.

A třídu Evropa vyhrál Miloslav Soukal z YC Neratovice, před Tomášem Mlejnkem z SK Štětí a Romanem Kafkou z YC Velké Dářko.

Celý uplynulý týden patřilo Velké Dářko soustředění BICů a Laserů 4.7 a na něj navazující týden  týden zde probíhá soustředění třídy Optimist za účasti 60 dětí od těch nejlepších až po úplné začátečníky. Na třetí červencový víkend je naplánována Bambusová regata, další závod Českého poháru Optimistů.

(es, SportovníListy.cz, www.sailing.cz, foto: Eva Skořepová)

Seminář ČFOKK – Okinawa Kobudo

16.4.2024 08:10:08

Okinawa Kobudo je velmi staré bojové umění z ostrova Okinawa, které vzniklo oddělením od Karate, a tak karate se stalo systémem boje beze zbraně a kobudo systémem boje se zbraněmi. Tyto zbraně v m...