Vedení Národní sportovní agentury schválilo odměny medailovým olympionikům

Vedení Národní sportovní agentury v pondělí 2. srpna 2021  schválilo odměny sportovcům, kteří na letošních olympijských hrách v Tokiu získají medaili. Odměny zůstávají na stejné výši jako při posledních zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu.


Vedení Národní sportovní agentury schválilo pro olympijské vítěze 2,4 milionu korun, 1,8 milionu korun připadne olympionikům za zisk stříbrné medaile a 1,2 milionů korun obdrží bronzoví medailisté.

Jak říkám...

„Jsem přesvědčen, že si sportovci zaslouží odměny do poslední koruny. Propagace naší země po celém světě, o kterou se zasloužili olympijští medailisté, má pro Českou republiku nevyčíslitelnou hodnotu,“ okomentoval odměny medailistům předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser.

Schváleny byly rovněž odměny pro vícečlenné týmy a pro medailisty z paralympiády, kteří budou mít po svých hrách pořádaných rovněž v Tokiu totožné odměny, jako účastníci olympiády.


Jak říkám...

„Paralympionici reprezentují naši zemi stejně dobře jako olympionici, proto si dle našeho názoru jednoznačně zaslouží odměny ve stejné výši. Je to jednoznačný vzkaz sportovnímu prostředí, že přistupujeme ke všem sportovcům stejně," vysvětlila místopředsedkyně Národní sportovní agentury Markéta Kabourková

 

(Petr Skála,  Národní sportovní agentura, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)