Varaďovy plány prozrazeny

Dění v českém hokeji nabízí permanentně nějaké překvapení. Kdyby ještě žil Ota Černý, klidně by mohl obnovit svůj televizní pořad Co týden dal a věnovat jej čistě hokeji.

Senzací týdne se stalo prohlášení Václava Varadi, že hodlá po sezoně ukončit svoji dlouhodobou smlouvu s třineckým klubem, se kterým v posledních dvou letech získal mistrovský titul. Samozřejmě se okamžitě vyrojila řada spekulací, co je příčinou tohoto rozhodnutí. Spekuluje se o angažmá v NHL či u českého národního týmu. Varaďa má však úplně jiný plán. Velmi jej tíží tragická úroveň českého hokeje, sám patří ke kritikům současného systému. Je proto logické, že se rozhodl ucházet o post předsedy svazu po odstoupivším Tomáši Královi.

Po sezoně si hodlá sestavit svůj tým, se kterým by do reprezentativního sídla v pražských Vysočanech mohl nastoupit a pokusit se nastartovat výchovu mladých hráčů, aby byli opět konkurence schopní na mezinárodním poli. Jeho boj bude velmi zajímavý, současná mocenská klika se svých teplých míst nevzdá lehce. Varaďa sice zůstává tajemný, jedno je však jisté, jako první přijde o své místo šéftrenér svazu Filip Pešán. Ten právě Varaďu vyhodil z postu trenéra národního týmu do 20 let, všichni zainteresovaní viděli, jak komunikace mezi nimi je na úrovni bodu mrazu.


Sestava hokejistů pro olympijské hry se rýsuje

Berbr přišel o auto, pomohl si Příhoda

Pelta prodává Jablonec

Tomio Okamura povede judistickou reprezentaci

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 


(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)