V utkání Slavia-Zlín se domácí fotbalisté, třebaže vsítili všechny tři góly, nakonec báli o výsledek

Utkání  Fortuna:ligy Slavia - Zlín v neděli 6. srpna 2023 uzavřelo program třetího kola české nejvyšší fotbalové soutěže, které se hrálo občas i za deště v Praze v Edenu.

První poločas nepadl sice žádný gól, ale nebylo to tím, že by fotbalisté se o to nepokoušeli, jenom  se jim nedařilo trefit branku nebo když ano, tak  minout brankáře nebo nemířit na tyčku či břevno branky. Proto od nastřelených míčů zvonily tyčky a břevna nebo v brance Zlína kouzlil brankář Dostál.

Pro hráče v  červenobílých dresech byl muž v zeleném dresu s číslem 17 nepřekonatelný.

Do druhého poločasu vstoupily oba týmy beze změn a obraz hry zůstal neměnný. Jenže už 2 minuty po startu druhého poločasu se po dotecích s míčem  Zafeirisa a Jurečky míč ocitl před Ondřejem  Lingrem, který střelou mezi nohy brankáře zařídil  první gól utkání - 1:0!

V 60. minutě utkání se fanoušci v Edenu radovali podruhé, když se rozeběhl  opět  Ondřej Lingr, který našel volného Lukáše Provoda a ten Micka van Burena, který poslal míč za záda zlínského brankáře - 2:0!

Šest minut před koncem utkání zlínští fotbalisté ještě zdramatizovali utkání, když Černínovu pumelici  nešťastně tečoval do vlastní branky Tomáš Vlček - 2:1.

"To utkání mohla Slavia s přehledem vyhrát 6:1, ale mohla také klidně jen remizovat 2:2. Stačilo jen, kdyby hostující hráči využili jednu ze svých mála šancí, a dali ještě jeden gól. Ale pak by ta remíza  byla vzhledem k výrazné převaze Slavie nespravedlivá," prohlásil po utkání jeden ze starších  novinářů, aniž by si uvědomil, že  těmito slovy přesně charakterizoval zápas,  kterému přihlíželo v tomto ročníku  zatím nejvíce 17 581 diváků. Nutno dodat, že početnou návštěvu skvělých fanoušků v hledišti ocenil i brankář Zlína, kterému se asi už v domácí soutěži nepodaří chytat při početnější divácké návštěvě.

Praha -  Eden 6. srpna 2023

FORTUNA: LIGA 2023/2024 - 3. kolo

Slavia Praha - FC Zlín 2:1 (0:0)

Branky: 47. Lingr, 60. Van Buren - 84. vlastní T. Vlček * Rozhodčí: Orel - M. Vlček, Kříž - Zelinka (video) *  ŽK: Oscar - Cedidla, Janetzký * Diváci: 17 581.

Slavia Praha: O. Kolář - T. Vlček, Ogbu, Holeš - Schranz (73. Tomič), Oscar (65. Ševčík), Zafeiris, Provod - Lingr (65. Jurásek), Jurečka (82. Tijani) - Van Buren (65. Chytil). Trenér: Trpišovský.

Zlín: Dostál - Cedidla (57. Ndiaye), Simerský, Didiba, Čelůstka - Janetzký - Reiter, Slončík (57. J. Kolář), Tkáč (80. Černín), Fantiš (57. Dramé) - Žák (57. Vukadinovič). Trenér: Vrba.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz