V utkání Česko - Arménie 2:1 Češi prohrávali 33 minut, vyhrávali 18 minut a 46 minut se plichtilo

Čeští fotbaloví reprezentanti podruhé v březnu 2024 vedení novým realizačním týmem s trenérem Ivanem Haškem dosáhli stejného vítězství v poměru vstřelených branek 2:1,  i když se i druhé březnové přátelské utkání nevyvíjelo ke spokojenosti příznivců českých  fotbalistů.  Češi totiž na Letné během utkání s Arménií prohrávali 33 minut čistého času, 46 minut se hrálo nerozhodně 0:0 nebo 1:1  a nakonec  Česko s Arménií vyhrávalo jen 18 minut. Arménie zkrátka a dobře v úterý 26. března 2024 na Letné dala českým fotbalistů pořadně zabrat,  ale nakonec zásluhou  gólů Ladislava Krejčího a Tomáše Chorého  tým Česka zvítězil 2:1.

Čeští fotbalisté nastoupili do přípravného utkání doma s Arménií   se čtyřmi hráči, kteří za reprezentační A tým nastoupili v premiéře. Na letenský trávník vyběhli jako hrdí lvi  brankář  Matěj Kovář a obránci Tomáš Vlček, Robin Hranáč a Adam Gabriel.

Skóre zápasu otevřeli ovšem hosté a to již ve čtrnácté minutě, kdy na přihrávku před českou branku  naběhl Edgar  Sevikyanov, který tak vstřelil svůj první gól za národní tým  Arménie.

Češi se snažili o vyrovnání, ale dočkali se až v nastaveném čase prvního poločasu.

Jak k tomu došlo?  Patrik Schick vybojoval roh, který rozehrál Antonín Barák a na jeho padáček  si naskočil Ladislav Krejčí, který hlavičkou srovnal skore na 1:1.

Češi se nakonec radovali, ale dali si na čas  až do 77. minuty, kdy   od přihrávky  Matěje Juráska do pokutového území s tečí Tomáše  Součka a střídající jen čtyři minuty na trávníku  Tomáš Chorý oval v pokutovém území se trefil do arménské branky.

Český tým se ještě snažil navýšit vedení, ale marně. I tak  v Praze  na Letné před 16158 diváky se mohli borci v červených dresech projít kolem tribun a poděkovat jim za podporu.

Praha   27. března 2024

Mezistátní  přípravné utkání

Česko - Arménie 2:1 (1:1)

Branky: 45+2. Krejčí, 77. Chorý – 14. Sevikyan. ŽK: Sadílek, Provod – Haroyan, Zelerayán. Rozhodčí: Weinberger - Kolbitsch, Witschnigg (vš. Rakousko). Diváci: 16158.

Česko: Kovář - Vlček, Hranáč, Krejčí – Gabriel (46. Douděra), Souček, M. Sadílek (64. Provod), D. Jurásek – Barák (72. Lingr), Hložek (63. M. Jurásek) – Schick (73. Chorý).

Arménie: Chancharevich – Mkrtchyan (90. Muradian), Haroyan, Calisir (46. Spertsyan), Davidyan - K. Hovhannisyan, Harutyunyan (81. Avanesyan). , Arutiunian – Zelarayán (73. Ranos), Briasco (73. Miranyan), Sevikyan (81. Serobyan).

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz