V pražském Edenu byla k vidění porážka úřadujícího mistrovského týmu v duelu Jurečka - Plzeň 2:1

Fotbalisté Slávie  v předposledním domácím utkání sezony vyhráli zásluhou dvou branek Václava Jurečky nad hráči úřadujícího  ligového mistrovského celku  nad Viktorii Plzeň 2:1.

Do pražského Edenu si v sobotu 20. května 2023 našlo cestu 15 486 fanoušků  obou klubů a také ...

Neuplynulo ani pár minut a už se v páté  minutě fotbalisté Slavie radovali. Ivan Schranz byl u toho, když zpozoroval při svém průniku do pokutového území, kde je Václav Jurečka, kterému nahrál a vypukla radost - 1:0.

Do poločasu se už nic mimořádného nestalo.

Druhý poločas začal svižně ze strany domácích fotbalistů, ale  Plzeň se jim ubránila a na chvíli převzala iniciativu. V 56. minutě si hráč v tmavém dresu a  tmavé pleti Durosinmi udělal prostor v pokutovém území a levačkou před tribunou Sever vyrovnal - 1:1.

Rázem bylo v Edenu poněkud smutno, ale jen do 69. minuty, kdy se Jurečka opět předvedl. Kanonýr  pravačkou trefil vzdálenější šibenici a to tak, že míč se ještě patrně otřel o tyč. Brankář obdivovaný tuzemskými novináři v plzeňské brance Staněk prostě neměl šanci střelu chytit - 2:1.

Kdo se těšil na více spatřených branek, nedočkal se. Slávisté před 15 486 diváky porazili Plzeň 2:1 a málokdo nějak více připomínal, že porazili úřadující mistry Česka.

FORTUNA:LIGA 2022/2023 ...  3. kolo

SK Slavia Praha -   FC Viktoria Plzeň   2:1  (1:0)

Branky:   5. a 69. Jurečka - 56. Durosinmi *  Diváci:  15 486 * Žluté karty:  M. Jurásek - Jemelka, Řezník  *  Rozhodčí:   Zelinka

SK Slavia Praha *  Kolář – Douděra (74. Tecl), Ogbu (74. Ousou), Holeš, D. Jurásek – Ševčík (59. Lingr), Oscar – M. Jurásek (59. van Buren), Zafeiris (79. Provod), Schranz – Jurečka
FC Viktoria Plzeň * Tvrdoň (16. Staněk) – Jemelka, Hejda (32. Havel), Kaša, Řezník – Kalvach, Bucha – Mosquera (73. Jirka), Květ (72. Vlkanova), Kopic – Durosinmi (73. Vydra)

(Petr Skála pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)