V neděli 9. října 2022 na 132. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou

Dostihy v České republice se v roce 2022 po dvou letech pandemie covidu-19 a souvisejících organizačních omezení vrátily do standardního režimu. Domácí závodiště podle Jockey Clubu ČR zažívají navzdory současné složité ekonomické situaci velký návrat diváků, dokonce ve větším počtu, než před pandemií v roce 2019. Návrat své nezaměnitelné atmosféry vyhlíží i jeden z vrcholů domácího kalendáře, kterým bude  132. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou. Dostihová událost roku 2022 se poběží již v neděli 9. října 2022, kde jinde než v Pardubicích.

S novinkami kolem dostihové události roku seznámili  pořadatelé a další hosté v pátek 30. září 2022 v Praze.Jedním z hlavních úkolů Jockey Clubu ČR v letech 2020 a 2021 bylo zajistit spolu s pořadateli alespoň dílčí plnění termínové listiny českých dostihů. Díky výjimečnému úsilí všech zúčastněných se podařilo obě sezóny v improvizovaném režimu zvládnout.

Jak říkám...

„Dostihy mají za sebou náročné období omezujících hygienických opatření, které se nám podařilo úspěšně překlenout a udržet v reálném chodu celý dostihový provoz. Nyní jsou před námi další výzvy, spojené s energetickou krizí a ekonomickým poklesem. I ty musíme úspěšně zdolat a věříme, že se nám to i díky našim partnerům podaří. Velké poděkování patří hlavnímu partnerovi českých dostihů, společnosti Tipsport.net a.s., za první roky úspěšné spolupráce, která, jak doufáme, bude pokračovat i v letech příštích. A upřímné poděkování patří také Slavia pojišťovně a.s. za její partnerství Velké pardubické, zachované i v letech výrazných diváckých omezení,“ řekl v Praze  prezident Jockey Clubu ČR Josef Bečvář.

S dostihy jsou neodmyslitelně spojené sázky. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou se řadí nejen mezi nejvýznamnější dny českého dostihového sportu, ale i mezi mimořádně populární sázkařské příležitosti. Druhou říjnovou neděli si budou moci dostihoví příznivci vsadit nejen na pardubickém závodišti, ale i online prostřednictvím společnosti Tipsport, která je již třetí sezónu hlavním marketingovým i sázkovým partnerem českého turfu.

Jak říkám...

„Sázky na dostihy jsou součástí kurzové nabídky Tipsportu teprve od roku 2017 a zájem o dostihové sázky od té doby roste. Naprostým fenoménem našich sázek je samozřejmě jeden z nejtěžších dostihů na evropském kontinentu Velká pardubická. I přes různá omezení spojená s covidem jsme vloni na tento dostih přijali sázky za 15 milionů korun, což je zhruba dvakrát více než v roce 2019. Umožnili jsme sázky nejen na závodištích, ale i v naší pobočkové síti a sázení online, což nám přineslo nové sázkaře a dostihovému sportu řadu nových fanoušků. Dostihy je možné sledovat prostřednictvím největší české sportovní televize TV Tipsport, která živě streamuje všechny dostihové dny z českých závodišť. Tipsport dlouhodobě stojí nejen za Velkou pardubickou, ale za celým domácím dostihovým sportem a chce přispívat k jeho dalšímu rozvoji především v současné složité ekonomické situaci. Partnerství s Jockey Clubem ČR má marketingový a byznysový potenciál a jsem přesvědčen, že z něj oboustranně vytěžíme více. Mám radost, že se stále řadíme mezi země, kde jsou koně součástí kulturního dědictví a práce s těmito ušlechtilými zvířaty opět získává svou prestiž,“  konstatoval  Petr Knybel, generální ředitel TIPSPORT holdingu.

Titulární partner Velké pardubické Slavia pojišťovna a.s. pardubické závodiště i v době, kdy do areálu nesměli diváci. To ocenila celá dostihová veřejnost.

Jak říkám...

„Odvaha, spolupráce, vytrvalost a tradice. To jsou  vlastnosti, které charakterizují jak pojišťovnictví, tak i dostihový sport. Kdybychom nebyli ODVÁŽNÍ, nemohli bychom klientům garantovat, že jim budeme krýt jejich rizika. V dostihu je vidět jenom jezdec a kůň. U nás zase obchodník a likvidátor. Mezi nimi však najdete mnoho dalších profesionálů, tvořících pestrou mozaiku profesí a vytvářejících jistotu, že cíl je vždy nadosah. Bez jejich SPOLUPRÁCE by to byl pouhý sen. VYTRVALOST má pojišťovnictví v DNA, protože to, co děláme, je běh na velmi dlouhou trať.  Slavii pojišťovnu navíc s nejtěžším závodem kontinentální Evropy spojuje i slavná TRADICE, trvající půl druhého století. Obě značky do země nezadupala ani válečná léta, ani komunistická monopolizace. Jsme jistotou nejistého světa. Jsem rád, že se letos potkáváme před plnými tribunami s našimi obchodními přáteli, fanoušky sportu i milovníky koní,“ řekl Karel Bezděka, obchodní ředitel Slavia pojišťovny.

Důležitou roli na pardubickém závodišti hraje jeho vlastník. Město Pardubice zachovalo dostihům i v minulých dvou letech podporu a udrželo sezónu na hlavním překážkovém závoditi v chodu.

Jak říkám...

„Velká pardubická bezesporu patří k nejvýznamnějším dostihům a je tahounem dostihových akcí. V letošním roce se nám podařilo vrátit dotace nejen samotné 132. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou, ale i dalších velkých dostihů na úroveň předcovidových let. Velká pardubická tak stále zůstává nejlépe dotovaným dostihem u nás. Je to také díky stávajícím i novým partnerům, se kterými už nyní řešíme podporu pro další sezónu,“ komentoval současný vývoj Petr Kvaš, předseda představenstva pořadatelské společnosti Dostihový spolek a.s.

Na přihláškách 132. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou se sešlo celkem 15 koní. Výsledek losování startovních čísel, které proběhlo na setkání s pořadateli  v pátek 30. září 2022 v Praze, zveřejníme následně. 

Druhou říjnovou neděli 9. října 2022 bude program na pardubickém závodišti zahájen v 11:00 hodin slavnostním ceremoniálem. Pro diváky je připraven atraktivní rámcový i doprovodný program.Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz zde.
(Petr Skála podle tiskové zprávy Jockey Clubu ČR pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)

Hadamczik vysvětluje prodej hokejky

24.9.2023 16:05:07

Zcela zbytečná vlna hysterie se v tomto týdnu zvedla po zjištění, že v internetové aukci je nabízena hokejka, se kterou vstřelil Petr Svoboda vítěznou branku v památném finále olympijských her v Na...