V maďarském bazénu padaly i české rekordy!

Po červnovém světovém šampionátu juniorů se v termínu 19. – 22. července uskutečnilo v maďarském Gödöllő mistrovství Evropy seniorů v ploutvovém plavání. Český tým, který čítal devět závodníků, vedli v Maďarsku trenéři Barbora Kondrová a Josef Cimburek. V plaveckém bazénu se pak představili Daniel Cimburek (KP Pardubice), Nela Dušková (Modrá Hvězda Praha), Jiří Kubíček (KPM Pulec Praha), Matyáš Kubíček (Aqua klub Liberec), Filip Látal (KSP Olomouc), Klára Mazalová (Subaquaklub Delfín Tábor), Tomáš Pilný (Modrá Hvězda Praha) a Adéla Švomová (Čochtanklub Žďár nad Sázavou).

Česká výprava se na šampionátu starého kontinentu radovala ze dvou cenných kovů. Stříbro vybojoval Filip Látal v disciplíně 200 PP. K medaili přidal i dvě čtvrtá místa – na distanci 400 PP vybojoval sice nepopulární bramborovou medaili, zato ale v novém českém rekordu (3:03,13 s) a stejné místo mu patří i se štafetou 4 x 200 PP (Látal, Cimburek, M. Kubíček, Pilný), kde se Češi opět radovali z vylepšeného českého rekordu (5:46,61 s).

Druhou českou medaili vybojovala Adéla Švomová na trati 100 RP a i při jejím bronzovém závodě se přepisovaly české rekordní tabulky. Nový český rekord má nyní hodnotu 38,75 s. Další finále si Adéla zajistila v disciplíně 100 PP, kde nakonec obsadila sedmé místo

Do finálových bojů o cenné kovy se probojovali i další čeští závodníci. Matyáš Kubíček se díky dalšímu českému rekordu (6:36,72 s) vyhoupl na šesté místo ve finále 800 PP, osmé místo pak vybojoval na poloviční trati 400 PP.

Daniel Cimburek plaval finále v disciplíně 400 RP a dohmátl na osmém místě. Mezi ženami ve stejném závodě obsadila shodně osmé místo i Nela Dušková. Jen těsně se do finále neprobojoval v závodech 100 RP a 100 PP Tomáš Pilný, který v obou případech obsadil deváté místo.

Nejlepším individuálním umístěním Kláry Mazalové je desátá příčka na nejdelší bazénové trati 1500 PP. Jiří Kubíček byl pak nejlépe třináctý v disciplíně 400 BF.

Skvělé páté místo pak vybojovala opět štafeta mužů Látal, Cimburek, M. Kubíček, Pilný na distanci 4 x 100 PP.

Kompletní výsledky z mistrovství Evropy v ploutvovém plavání naleznete na webu zde.

(red,sportovnilisty.cz,Daniela Markupová, foto:CZECH Finswimming)