V Edenu Sparta vystřelila na branku Slavie jen jednou a z penalty, ale uhrála v derby remizu 1:1

Fotbalisté Slavie Praha ve 308. derby remizovali v neděli 24. září 2023 se Spartou Praha 1:1, když o výsledku rozhodly dva pokutové kopy ve druhém poločase.

V utkání došlo i k fyzickému osobnímu zápolení dvou kapitánů, kteří se do sebe pustili jako malí kluci.

Diváci sice střel na obě branky viděli pomálu, zato nebezpečných zákroků na protihráčů bylo neúrekom. V pětapadesáté minutě hráč Sparty Preciado před brankou fauloval Tijaniho a rozhodčí Szikszay odpískal penaltu. Celou akci ještě prověřil videorozhodčí, ale ten jen penaltu potvrdil.

Václav Jurečka pak  gólem zařídil   vedení domácích fotbalistů - 1:0.

Důležitý  moment derby nastal po faulu na brankáře Vindahla, kdy  se poté do sebe pustili kapitáni obou celků Jan Bořil a Ladislav Krejčí. Jejich kočkování však sudí po marném roztrhávání od sebe posoudil dvěma červenými kartami. Stejně tak dopadli i vedoucí sparťanského mužstva Miroslav Baranek a slávistický asistent Pavel Řehák. Oba chtěli patrně bojovnou tlačenici mezi hráči vidět  zblízka a vydali se za zápasníky na trávník.

Ani to ovšem nebyl konec. V závěru utkání po centru zahrál před brankou Slavie rukou slavistický borec Ogbu, ale hra pokračovala a Mojmír Chytil dokonce vstřelil gól, jenže do děje v Edenu  vstoupilo video, po jehož nahlédnutí rozhodčí Szikszay nejdříve branku odvolal, a pak odpískal penaltu ve prospěch Sparty. Tu v desáté nastavené minutě kopal Haraslín, který předtím byl v roli  uklidňovače rozjuchaných diváků Sparty házejících dělobuchy na diváky v červenobilých dresech. Jelikož Haraslín se naozaj trefil do branky a přitom minul i brankáře zapříčinil se o to, že v Edenu pražské derby skončilo remízou 1:1.

Praha -  Eden 24. září 2023

FORTUNA: LIGA 2023/2024 - 9. kolo

Slavia Praha – Sparta Praha 1:1 (0:0)

Branky: 58. Jurečka z penalty  – 90.+11 Haraslín z penalty *  Rozhodčí: Szikszay – Hrabovský, Volf – Radina (video) *  ŽK: Ogbu, Zafeiris, Chytil, Wallem, Schranz – Preciado, Olatunji, Panák, Pešek, Laci, Haraslín *  ČK: 88. Bořil, Řehák (asistent trenéra) – 88. Krejčí, Baranek (vedoucí týmu) *  Diváci: 19 370 (vyprodáno).

Slavia Praha: Mandous – Holeš, Ogbu, Bořil – Douděra (46. Masopust), Zafeiris (85. Jurásek), Oscar, Provod – Schranz (90.+5 Tomič), Jurečka (85. Wallem) – Tijani (75. Chytil). Trenér: * Trpišovský.

Sparta Praha: Vindahl – Sörensen, Panák, Krejčí – Preciado (62. Wiesner), Sadílek, Laci, Ryneš (75. Zelený) – Kuchta (81. Sejk), Birmančevič (81. Pešek) – Olatunji (61. Haraslín). *Trenér: Priske.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz