Tým snowboardkrosařky Evy Adamczykové má pozlacené své kadeře z Kanady, Eva z Prahy

Snowboardkrosařka Eva Adamczyková po prvním nečekaném  úspěchu reprezentanta  Radka Housera v závodě Světového poháru v Kanadě změnila nejenom odstín, ale dokonce barvu svých vlasů, aby byla pro některé  k nepoznání nebo pro svého manžela Marka k rozesmání, jak sama sportovkyně přiznala. A to nebylo všechno, neboť Eva  sama ještě v Kanadě odbarvila hlavy i ostatním členům týmu, který má za sebou zajímavou sezónu.

Češi naposled závodili v kanadském zimním středisku Mt. St. Anne, kde poprvé někdo další než  Eva Adamczyková skončil po závodě na bedně.

A tak třetí místo Radka Housera v závodě Světového poháru vyvolalo hromadné odbarvování vlasů.  A byl k tomu důvod jako hrom, neboť  po patnácti letech se opět český závodník v seriálu pohárových závodů  ocitl na podiu, což se předtím podařilo naposled Michalovi Novotnému  ve Valmalencu v roce 2009. České skupině bylo jasné, že předchozí uzavřená sázka podmíněná mužským medailovým umístěním  se tedy uskuteční s následným provedením odbarvováním vlasů.
Adamczyková se ujala role vlasové odbarvovačky a začala u trenéra Marka Jelínka, pokračovala přes dalšího krátkovlasého člena skupiny  servismana Tomáše Kašpara a došla až k bronzovému  borci  Radkovi Houserovi a k  dalším dvěma reprezentantům  Janovi Kubičíkovi a k nejmladšímu z nich Kryštofovi Chourovi, kterému byly pozlaceny i konečky knírku pod nosem.

Celá pozlacená skupina snowboardkrosařů se snowboardkrosařkou Evou byla k vidění pospolu ve středu 27. března 20245 v Praze, kde byli k dispozici novinářům, fotografům i kameramanům.

Jak říkám ...

„Chtěli jsme udělat vnitřně motivační faktor do týmu. Řekli jsme si, že když kluci budou mít medaili ze svěťáku, že půjdeme na platinovou blond. Trošku jsme se přes sezonou hecovali a dopadlo to, jak vidíte,“ vylíčíl své postřehy  se sezónou spokojený reprezentační trenér Marek Jelínek.

„Přítelkyně se na mě dívala trochu zvláštně. Jednou mě dokonce nepoznala, když jsme se míjeli,“ s úsměvem se pochlubil, jak byl přijat doma, Radek Houser.

Eva Adamczyková se sama neodbarvila, ale počkala až do Česka, kde ji vybělila její dlouhé vlasy  Blanka Hašková, kterou poznala, že to umí,  při svém učinkování  při StarDance.

„ Při StarDance se ni starala o vlasy celou dobu a tak to  byla jasná volba, že půjdu za ní. Ona je typ pro každou legraci. Ona byla schopná o půlnoci vstát kvůli takové kravině a čtyři hodiny se mým vlasům věnovat,“ vylíčila  svoji změnu ve vlasech Eva Adamczyková.

Je jasné, že dva roky před olympiádou v Cortině 2026 má Česko nejenom Evu Adamczykovou, která získala první zlatou olympijskou medaili před deseti lety v roce 2014 v Soči, ale má   už silný  i mužský tým.

Radek Houser, který doklouzal ve finále na  Mt. St. Anne  třetí,  je už zkušeným sportovcem. Je mu 27 let, ale než přišel na chuť k prknu na sněhu, začal  s fotbalem a pokračoval s lyžováním. Pak se dostal do reprezentace už s prknem a dokonce před dvěma lety s ním  na poslední chvíli odletěl na ZOH  do Pekingu jako náhradník  za zraněného Kubičíka, ale tam z důvodu nejasného covidovému testu nakonec  o závody přišel a byl rád, že se dostal z Číny domů. Snowboardkrosař již několikrát poznal, co to jsou vážná zranění, ale vždy se z nich vylízal a nyní po šesti letech od začátku nové kariéry už poznal, jaké to je stát  na stupních vítězů.

„Je to něco, nad čím jsem přemýšlel už delší dobu, že bych toho chtěl dosáhnout. Je to motivace, každý závodník má cíle. Prvním cílem bylo dostat se do reprezentace a dalším cílem bylo,  jezdit světové poháry. Nyní už mám odškrtnutý další můj  cíl v podobě medaile a čekají mne další výzvy, “ řekl novinářům Radek Houser.

„Hauser z nás nejvíc trénuje, chce nejvíc něco dělat. Je nejpilnější sportovec z našeho týmu, má rád vymýšlení cviků. My se mu nejdříve  smějeme, že jsou divné, ale pak je jdeme vyzkoušet,“ řekla o Radkovi Adamczyková.  .

Osmadvacetiletý Jan Kubičík, je z mužského týmu nejzkušenější. Byl už na olympiádě v Pchjongčchangu v rece 2018. Předloni se spolu s Adamczykovou přičinil o druhé místo v týmovém závodě SP v Montafonu, v jehož cíli se však Eva zranila. Odletěl na Hry do Pekingu, kde se při  tréninku zranil.  Nyní je zase ve formě a už také skončil jako například v Sierra Nevadě v malém finále druhý tedy celkově šestý.

Nejmladším v partě je  teprve čtyřiadvacetiletý Kryštof Choura, který  ve Světovém poháru už byl jako třeba  v lednu 2024 ve Svatém Mořici ve finále v souboji o medaile  čtvrtý.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz