Tým cyklistů ATT Investments by klidně mohl nastoupit k utkání v ragby. V týmu jich je patnáct

Český silniční kontinentální tým ATT Investments Pro Cycling v úterý 11. ledna 2022 v prostorách Mercedes-Benz Praha oficiálně představil nejenom nový název stáje, ale i cíle a novinky pro závodní ročník 2022. Do toho půjde s obměněným a početně rozšířeným závodním i realizačním týmem. Protože cyklistů je ve stáji patnáct, což je mimo jiné také počet hráčů, kteří hrají na travnatém hřišti ragby.
Soupiska týmu se oproti loňské sezóně rozrostla. Figuruje v ní 15 závodníků. Ze stávajících pokračují Jiří Petruš, Matúš Štoček, Petr Klabouch, Tomáš Bárta, Karel Tyrpekl, Tomáš Jakoubek, Karel Camrda a Petr Hetfleiš. Nově přichází z pražské Sparty Michal Schuran, z Dukly Praha Jan Kašpar,  Roman Kreuziger, z Cycling Academy Daniel Sporysch, z boleslavského Brilon Matěj Stránský, z brněnského Favoritu Michal Rotter a z německého Maloja Pushbikers Mika Heming.

Šéfem nadále zůstává Radim Kijevský, který bude mít k ruce tři sportovní ředitele, všechno bývalé cyklisty s praxí z nejvyšší domácí úrovně. Jde o Petra Kaltofena, Jaromíra Friedeho a Petra Dlaska.

Kromě nich se budou o sportovní i lidský rozvoj svěřenců starat lidé z renomovaných metodických center, například psychologové.

Aby tým mohl fungovat na úrovni špičkově zajištěného kontinentálního týmu, potřebuje kromě titulárního řadu dalších partnerů, jejichž loga a názvy zaberou na dopravních prostředcích doprovázející závodníky na jejich cestách dokonce několik řádků. Fanoušek cyklistiky by rád znal, kde závodníky týmu ATT Investments Pro Cycling  v roce 2022 uvidí. Z jedničkových závodů je zatím potvrzena účast na rumunském Sibiu a Okolo Estonska. S velkou pravděpodobností by pak měla vyjít i účast v závodě Okolo Slovenska, dále by se borci v modro-červeno-zlatých dresech mohli objevit i na Sazka Tour, případně v závodě Okolo Maďarska.Mezi priority týmu patří i Český pohár, a zvláště pak Mistrovství České republiky. Vzhledem k tomu, že na rozdíl od minulosti, kdy naprostou převahu kádru tvořili závodníci do 23 let, se dá nyní vyjádřit věkové složení týmu jako 1+1, tedy na jednoho „třiadvacítkáře“ jeden „eliťák“, má vedení týmu ambice být nejúspěšnější na domácí scéně i v kategorii elite. Kromě obhajoby tuzemského pohárového prvenství mezi týmy v kategorii do 23 let, tak lze útočit i na vítězství v kategorii nejcennější.

Nakročeno k realizaci předsezónních ambicí má ATT Investments dobře. Jednak už samotnou kvalitou přicházejících závodníků, tak ale i výsledky výkonnostních testů, které závodníci absolvovali jednak v rámci prvního prosincového soustředění ve Španělsku a následně odborných laboratorních testů, které prodělali začátkem ledna v Pardubicích.

Jak říkám...
„Nejcennější je, že kluci se ve výkonu stabilizovali. Nyní se chceme soustředit na cílenou individualizaci modelování tréninků, aby každý měl plán a program šitý opravdu na míru“, odpověděl na otázku ohledně srovnání výkonnostních testů cyklistů  z minulých let a těch letošních sportovní fyziolog Aleš Řehoř.

„Chceme být špičkových kontinentálním týmem než průměrným Pro týmem. V budoucnu možná, Miroslav Zadák by rád rychle, ale já raději zůstávám při zemi. Jako dosud chceme jít krok za krokem,“ odpověděl na dotaz, zda tým neuvažuje s ohledem na úroveň zajištění o posun z úrovně kontinentální výš Radim Kijevský.
(Petr Skála podle tiskové zprávy attcycling.cz, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)