Turnaj Okinawa Karate a Kobudo v Havlíčkově Brodě

V sobotu 11. listopadu 2023 uspořádalo havlíčkobrodské Dojo Okinawa Karate a Kobudo pod záštitou České federace Okinawa Karate a Kobudo (ČFOKK) dva po sobě navazující turnaje Okinawského Karate a Kobudo. Obě akce se konaly ve sportovní hale SOU Kyjovská Havlíčkův Brod. Jednalo se o osmý ročník turnaje Karate Kodomo no Taikai (turnaj karate dětí) a desátý ročník turnaje Shin-gi-tai Open.

Karate Kodomo no Taikai je turnaj v neoficiálních disciplínách upravených pro děti. Shin-gi-tai Open je naopak turnaj v oficiálních disciplínách podle pravidel mezinárodní organizace WOF pro všechny věkové kategorie. Ředitelem obou soutěží byl Jan Kopecký, který je hlavním instruktorem a předsedou České federace Okinawa Karate a Kobudo. Hlavním rozhodčím byl Radek Zikmund, rodák z Havlíčkova Brodu, který vede školu Okinawského karate v Praze.

Těchto závodů se zúčastnilo více než 100 závodníků nejen z České republiky, ale i Polska. Závodníci Havlíčkobrodského oddílu Okinawa Karate a Kobudo získali mnoho medailí ve většině disciplín napříč věkovými kategoriemi.

Oba tyto turnaje Okinawa Karate a Kobudo byly podpořeny Krajem Vysočina, Městem Havlíčkův Brod a firmou Auto Špinar Havlíčkův Brod.

(sklen, sportovnilisty.cz; zdroj: ČFOKK)