Trenéři českého reprezentačního týmu zveřejnili nominaci na Beijer Hockey Games 2023


Trenéři české hokejové reprezentace Kari Jalonen se svými asistenty Liborem Zábranským a Martinem Eratem zveřejnili ve čtvrtek 2. února 2023 v Praze nominaci na Beijer Hockey Games 2023, které hostí švédské město Malmö.
Na třetí turnaj sezony Euro Hockey Tour byli pozváni tři brankáři, devět obránců a patnáct útočníků.

Přípravný kemp před švédskými hokejovými hrami odstartuje srazem v pondělí 6. února v Praze. Národní tým má před odletem do Švédska na programu tři tréninkové jednotky. Na led Zimního stadionu Hvězda vyjede sedmnáct zástupců Tipsport extraligy, čtyři hráči působící ve švýcarské NLA a po třech hráčích ze švédské, respektive finské nejvyšší soutěže. Premiérovou pozvánku na kemp české hokejové reprezentace obdrželi olomoucký Jan Lukáš, který patrně jako třetí brankář zůstane doma a pardubický Ondřej Vála. Naopak nejzkušenějším hráčem Jalonenova výběru bude účastník sedmi světových šampionátů a dvou olympijských her Jan Kovář ze švýcarského Zugu. Nejstarším hráčem reprezentace je však Vladimír Sobotka, který se narodil v roce 1987, naopak nejmladším hráčem je Jan Bambula narozený v prosinci 2000. Devět českých hokejistů jsou zdatní třicátníci narození ještě v Československu. V průběhu soustředění a ve  Švédsku  nikdo z reprezentace nebude slavit narozeniny.

Trenér české reprezentace považuje za důležité, že v akci uvidí opět několik nových jmen. Pro 16 hráčů to bude premiérová reprezentační akce v této sezoně.

  Jak říkám ...„Když započítám i tyto švédské hokejové hry, tak se v zápasech národního týmu v této sezoně představilo či představí téměř 60 českých hráčů,“ řekl  Kari Jalonen, který veškeré přípravy směřuje ke květnovému MS.

„Díky zápasům Euro Hockey Tour si můžeme s mými asistenty vytvořit představu o tom, jak jsou jednotliví hráči schopni obstát na mezinárodní úrovni. I proto chci dát šanci většímu množství hráčů,“ dodal  kouč českého výběru.

Situaci v zámoří z pohledu českých hráčů průběžně mapuje generální manažer národního týmu Martin Havlát.

  Jak říkám ...


„V průběhu několika posledních měsíců jsem se v zámoří setkal nebo jsem mluvil telefonicky s několika českými hráči z NHL. Potěšilo mě, že všichni mají k reprezentaci pozitivní vztah. Co se týče jejich případné účasti na mistrovství světa, tak to je samozřejmě ještě hodně předčasné a bude záležet především na tom, jak se bude dařit jednotlivým týmům v playoff NHL, a také na zdraví hráčů,“ řekl Martin  Havlát, který ve středu 8. února 2023 s reprezentací odcestuje do Malmö. Druhý generální manažer národního týmu Marek Židlický totiž bude ve stejnou dobu zastávat pozici trenéra české juniorské reprezentace na turnaji U20 ve švédském Ängelholmu.Jsou mezi reprezentanty, kteří nehráli ještě v zahraničních soutěžích tací, kteří se mohou ztrácet v překladu trenérových pokynů? Jak se to pak řeší?


„Pak vždy je poblíž někdo, kdo s překladem pomůže. V tom bych problém neviděl. Navíc v hokejovém i v trenérském názvosloví je mnoho slov používaných ve více jazycích a jejich význam je  všeobecně známý i pro ty, kteří tak dobře anglicky nemluví, " odpověděl na otázku pro SportovniListy.cz  manažer národního týmu Martin Havlát.Národní tým odehraje všechna utkání  Beijer Hockey Games v Malmö aréně. První zápas 9. února 2023  od 19:00 hodin proti Švédsku vysílá  v přímém přenosu na ČT Sport. Další duel 11. února 2023 proti Finsku a následné  utkání v neděli 12. února 2023 proti Švýcarsku mají zahajovací buly na programu shodně ve 12:00 hodin a jejich přímé přenosy odvysílá program ČT 2. Protože během švédských her se hokejisté české reprezentace zapojí do charitativního projektu O Kapku lepší hokej, tak ve všech třech zápasech nastoupí se speciálními dresy s prvky projektu a bílá sada se speciálně upravenými oranžovými rukávy se bude po turnaji dražit. Výtěžek aukce pak poputuje na konto Nadačního fondu Kapka naděje.

Nominace české reprezentace na Beijer Hockey Games 2023
V nominaci jsou podle křestních jmen  tři Janové a Michalové, dále po dvou Petrech, Lukáších, Ondřejech, Jiřích, Jakubech a zbytek má reprezentace po jednom Filipovi, Kryštofovi, Dominikovi, Hynkovi, Oskarovi, Vladimírovi, Adamovi, Vojtěchovi, Liborovi, Pavlovi a Alešovi. Brankáři: Aleš Stezka (HC VÍTKOVICE RIDERA), Petr Kváča (Bílí Tygři Liberec), Jan Lukáš (HC Olomouc).

Obránci: Jakub Jeřábek (HC Oceláři Třinec), Ondřej Vála (HC DYNAMO PARDUBICE), Michal Kempný (HC Sparta Praha), Petr Zámorský (HC ŠKODA PLZEŇ), Pavel Pýcha (BK Mladá Boleslav). Vojtěch Mozík (Rögle BK, SWE), Libor Zábranský ml. (Jukurit, FIN), Michal Jordán (SC Rapperswil-Jona Lakers, SUI), Lukáš Klok (HC Lugano, SUI).

Útočníci: Ondřej Beránek, Jiří Černoch (oba HC Energie Karlovy Vary), Filip Chlapík (HC Ambri Piotta, SUI), Vladimír Sobotka (HC Sparta Praha), Kryštof Hrabík (HC ŠKODA PLZEŇ), Jakub Flek (HC KOMETA BRNO), Hynek Zohorna, Jiří Smejkal (oba IK Oskarshamn, SWE), Lukáš Jašek (Pelicans Lahti, FIN), Adam Musil (HC Dynamo Pardubice), Oscar Flynn (Bílí Tygři Liberec), Dominik Lakatoš (HC VÍTKOVICE RIDERA), Jan Kovář (EV Zug, SUI), Jan Bambula (HC Olomouc), Michal Kovařčík (Jukurit, FIN).

Realizační tým pro Beijer Hockey Games 2023

Generální manažer: Havlát Martin
Hlavní trenér: Jalonen Kari
Asistent trenéra: Zábranský Libor
Asistent trenéra: Erat Martin
Trenér brankářů: Orct Zděnek
Videotrenér: Horáček Jiří
Videotrenér: Norrena Fredrik
Videotechnik: Havel Denis
Manažer: Hnilička Milan
Fyzioterapeut: Sakaláš Radovan
Doktor: Budoš Miroslav
Kustod: Šmíd Zdenek
Kustod: Šulan Petr
Kustod: Kopecký Oldřich
Media manager: Kalát Ondřej

Program národního týmu ve zbytku sezony 2022/23
9. – 12. února  2023
Švédské hokejové hry ve Švédsku

Duben 2023
Přípravná dvojutkání (2x Německo, 2x Slovensko, 2x Rakousko)

4. – 7. května  2023
České hokejové hry v České republice

12. – 28. května  2023
Mistrovství světa (Riga, Tampere)

Program vysílání České televize v rámci Beijer Hockey Games 2023

čtvrtek 09. února 2023
19:00 Česko – Švédsko (ČT Sport / start studia 18:55)

sobota 11. února 2023
12:00 Finsko – Česko (ČT2 / 11:40 start studia)
16:00 Švédsko – Švýcarsko (ČT Sport z části / celé na ČT Sport Plus)

Neděle 12. února  2023
12:00 Švýcarsko – Česko (ČT2 / 11:40 start studia)
16:00 Švédsko – Finsko (ČT Sport z části / celé na ČT Sport Plus)
(Petr Skála podle zprávy na ceskyhokej.cz pro SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)

Hadamczik chce novou hokejovou halu

26.5.2024 09:00:00

Česko žije poslední týdny hokejem, a to se ani hokejový svaz nemusel namáhat s větší reklamní kampaní, pokud tedy nebudeme počítat desítky milionů poslaných do profesionálních klubů pod rouškou ma...