Trenér české hokejové reprezentace Kari Jalonen zveřejnil nominaci na Swiss Ice Hockey Games


Hlavní trenér české hokejové reprezentace Fin Kari Jalonen zveřejnil ve středu 7. prosince 2022 nominaci na Swiss Ice Hockey Games 2022. Novináři se na setkání s trenér reprezentace dozvěděli, že na druhý turnaj sezony Euro Hockey Tour odcestují v rámci české výpravy dva brankáři, osm obránců a patnáct útočníků a pozor 20 jich je z české extraligy.Přípravný kemp před švýcarskými hrami odstartuje srazem v pondělí 12. prosince 2022  v Praze. Jalonenovi s jeho asistenty Liborem Zábranským a Martinem Eratem se bude hlásit 20 zástupců Tipsport extraligy, čtyři hráči působící ve švýcarské NLA a jeden obránce z nejvyšší švédské soutěže. Trenéři povolali celkem tři reprezentační nováčky – třineckého Daniela Voženílka, libereckého Adama Najmana a plzeňského Kryštofa Hrabíka. Největší zkušenosti se zápasy v dresu národního týmu bude mít naopak Tomáš Zohorna z HC Dynamo Pardubice, který v reprezentaci odehrál 112 zápasů a vstřelil 18 branek.

Při tvorbě nominace trenér národního týmu zohledňoval program jednotlivých hráčů napříč Evropou.

Jak říkám ...

„V rámci reprezentační přestávky jsou na programu zápasy Champions Hockey League a některé soutěže se dokonce ani nepřeruší. I tomu jsem se snažil přizpůsobit výběr hráčů. S některými trenéry a manažery jsem se tedy dohodl, že hráče týmů, jejichž program je aktuálně hodně nabitý, budu nominovat až na únorový turnaj ve Švédsku,“ okomentoval nominaci Kari Jalonen.

S českým týmem do Švýcarska tentokrát neodcestuje ani jeden z generálních manažerů národního týmu, protože Martin Havlát bude v zámoří plnit své povinnosti v rámci skautingu hráčů NHL a Marek Židlický se ve zbytku roku 2022 bude věnovat české juniorské reprezentaci, kde působí v roli asistenta trenéra.

Tréninky v rámci přípravného kempu před přesunem   do zahraničí  proběhnou v Praze tentokrát na Zimním stadionu Eden, aby  pak ve středu 14. prosince 2022 český tým odletěl do Helsinek, kde Swiss Ice Hockey Games 2022 zahájí ve čtvrtek 15. prosince 2022 tzv. break-out game od 18:30 hodin místního času proti domácímu výběru. V pátek 16. prosince 2022 se  národní tým přesune  do švýcarského Fribourgu, kde odehraje zbylá dvě utkání turnaje. Nejdříve v sobotu 17. prosince 2022 od 20:15 hodin  proti domácímu Švýcarsku a v neděli 18. prosince 2022 od 16:30 hodin proti Švédsku. Zápas s Finskem a se Švýcarskem odvysílá  ČT Sport a  přímý přenos  duelu se Švédskem  odvysílá program ČT 3.Na území Švýcarska se bude konat turnaj v rámci Euro Hockey Tour poprvé v historii. V letech 1996-2021 patřilo pořadatelství turnaje EHT v termínu před Vánocemi Ruské hokejové federaci. Reprezentace Švýcarska ale přinejmenším v sezonách 2022/23 a 2023/24 nahradila Rusko, které bylo ze seriálu vyloučené kvůli agresi na Ukrajině.
Nominace české reprezentace na Swiss Ice Hockey Games 2022Brankáři: Aleš Stezka (HC VÍTKOVICE RIDERA), Šimon Hrubec (ZSC Lions, SUI).

Obránci: David Sklenička (Brynäs IF, SWE), Jan Košťálek, Tomáš Dvořák (oba HC DYNAMO PARDUBICE), Michal Kempný, Martin Jandus, David Němeček (všichni HC Sparta Praha), Radek Kučeřík (HC KOMETA BRNO), Pavel Pýcha (BK Mladá Boleslav).

Útočníci: Ondřej Beránek, Jiří Černoch (oba HC Energie Karlovy Vary), Filip Chlapík, Michael Špaček (oba HC Ambri Piotta, SUI), David Tomášek, Vladimír Sobotka (oba HC Sparta Praha), Patrik Zdráhal (HC Litvínov), Kryštof Hrabík (HC ŠKODA PLZEŇ), Jakub Flek (HC KOMETA BRNO), Petr Fridrich (HC VÍTKOVICE RIDERA), Matěj Stránský (HC Davos, SUI), Daniel Voženílek (HC Oceláři Třinec), Adam Najman (Bílí Tygři Liberec), Lukáš Radil, Tomáš Zohorna (oba HC DYNAMO PARDUBICE).

Realizační tým pro Swiss Ice Hockey Games 2022

Hlavní trenér: Jalonen Kari
Asistent trenéra: Zábranský Libor
Asistent trenéra: Erat Martin
Trenér brankářů: Orct Zděnek
Videotrenér: Horáček Jiří
Videotrenér: Norrena Fredrik
Videotechnik: Havel Denis
Manažer: Hnilička Milan
Fyzioterapeut: Sakaláš Radovan
Kondiční trenér: Snopek Jan
Doktor: Chochola Antonín
Kustod: Šmíd Zdenek
Kustod: Šulan Petr
Kustod: Kopecký Oldřich
Media manager: Kalát Ondřej

Program národního týmu v sezoně 2022/2315. – 18. prosinec  2022
Švýcarský pohár ve Švýcarsku

9. – 12.  únor  2023
Švédské hokejové hry ve Švédsku

Duben 2023
Přípravná dvojutkání (2x Německo, 2x Slovensko, 2x Rakousko)

4. – 7. května  2023
České hokejové hry v České republice

12. – 28. 5. 2023
Mistrovství světa (Riga, Tampere)


Program vysílání České televize v rámci Swiss Ice Hockey Games 2022Čtvrtek 15. prosince 2022
17:30  Finsko – Česko (ČT Sport)

Sobota 17. prosince 2022

13:30  Finsko – Švédsko (ČT sport Plus)
20:15  Česko – Švýcarsko (ČT Sport)

Neděle 18. prosince 2022
13:00  Švýcarsko – Finsko (ČT sport Plus)
16:30  Česko – Švédsko (ČT 3)

Česká televize nabídne divákům o vánočních svátcích opět bohatý hokejový program. Kromě MS juniorů, také utkání Spengler Cupu a Tipsport extraligy.


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
... zde!!!

(Petr Skála podle zprávy na ceskyhokej.cz pro SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)