Třeba si kajakářka Eva Říhová jednou zazpívá českou hymnu sama sobě po převzetí zlaté medaile

Při celkem čtyřech slavnostních ceremoniálech, které proběhly při Mistroství Evropy v Praze v Troji  se hrály a zpívaly celkem tři hymny, česká pětkrát, slovinská dvakrát a francouzská jednou. V pražské Troji  všechny tři hymny zazpívala jedna z kanoistek, která stála jen kousek od medailistek, dvacetiletá  Eva Říhová. Je totiž nejenom zdatnou kanoistkou, ale i skvělou zpěvačkou. Tentokrát  obě své záliby, které provozuje na amatérské úrovni, což znamená, že za ně není placena, Eva Říhová spojila.

SportovníListy.cz byly na místě děje...A tak se stalo, že nejdříve  Gabriela Satková po své nejrychlejší  jízdě v trojském kanále  v kategorii C1, poslouchala  českou hymnu zazpívanou kamarádkou, s níž běžně na domácích závodech soupeří.

V létě sympatická zpívající kanoistka usilovala o to, aby v Troji sama závodila, dokonce se ji podařilo poslední nominační závod vyhrát, ale nakonec jí reprezentace letos jen těsně unikla. Přesto Eva Říhová na ME ve vodním slalomu byla. Nabídla organizátorům, že  hymny vítězů zazpívá.

V Troji jsem si trať alespoň projela v roli předjezdkyně, ale pak už jsem  spěchala zopakovat si hymny největších favoritů na titul. Česká výprava jí potěšila, když si českou hymnu mohla střihnout hned pětkrát, protože přesně totlk medailí vyhrála. Eva Říhová však zvládla i  hymnu  Slovinska a Francie.

Jak říkám... 

„Musím se přiznat, že kromě české hymny umím  zazpívat ještě francouzskou, slovenskou a naučila jsem se  slovinskou, kterou jsem ještě moc neznala, ale ta se zpívala dobře. Slovenskou jsem si ani nemohla zazpívat, protože Slováci na ME nepřijeli,“ svěřila se pro SportovniListy.cz Eva Říhová. 

Studentka přírodovědecké fakulty UK v Praze a žákyně zpěvu už má vymyšleno i jak by vyřešila situaci, kdyby  sama závodila a vyhrála by. 

"Tak bych si českou hymnu zazpívala sama sobě," prohlásila s úsměvem Eva Říhová.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)