Tomáš Král: Když jsme zavedli nový znak lva na reprezentačních dresech, vyhrožovali mi i smrtí


Prezident Českého hokeje Tomáš Král se na setkání se zástupci médií v pondělí 27. září 2021 v Praze  vyjádřil k informacím o  spolupráci s Vojenskou kontrarozvědkou (VKR), které se objevily ve sdělovacích prostředcích.Tomáš Král uvedl, že v dubnu 1987 byl jako čerstvý absolvent práv v rámci vykonávání  vojenské služby po absolvování základního výcviku  převelen coby  vyšetřovatel na organizační a plánovací oddělení štábu motostřelecké divize v Plzni.

Po měsíci byl kontaktován pracovníkem VKR s nabídkou spolupráce, navazující na předpis a služební povinnosti při ochraně utajovaných skutečností, prověřování jejich nositelů a šetření mimořádných událostí v armádě.

Jak říkám...

„S tím jsem souhlasil, což jsem nikdy nepopíral a nepopírám. Postupoval jsem tak, jak jsem ze svého tehdejšího pohledu považoval za jedině možné a tak, abych při kontaktu s pracovníkem VKR nikoho nepoškodil. Za zcela zásadní považuji, že v závěrečné zprávě VKR je výslovně uvedeno, že na základě mých informací nebylo proti dalším osobám zasahováno,“ řekl Tomáš Král.

Jak v závěrečné zprávě konstatoval pracovník VKR, „na základě jeho poznatků nedošlo k realizaci osob“, tj. k jejich předání k dalšímu vyšetřování nebo postihu ze strany Státní bezpečnosti, Veřejné bezpečností ani orgánů činných v trestním řízení.

Jak říkám ...

„Pokud by se přesto našel někdo, kdo by se v tomto směru cítil poškozen, jsem připraven se mu osobně omluvit,“ prohlásil Tomáš Král.

V další části zopakoval, že v řadě věcí neodpovídají detaily spisu skutečnosti. Zdůraznil, že spolupráce trvala zhruba deset měsíců, po absolvování vojenské služby skončila a opakované nabídky spolupráce s civilní StB odmítl.

Jak říkám...

„Chci poděkovat všem, kdo nečiní okamžité soudy bez toho, že by znali podrobnosti a souvislosti. Na nejbližším jednání výkonného výboru zodpovím dotazy členů a požádám je, aby se vyjádřili k mému dalšímu setrvání ve funkci prezidenta Českého hokeje. Jejich hlasování bude tajné a proběhne bez mé přítomnosti. Pokud víc než polovina členů vedení bude  požadovat mé odstoupení, udělám to," řekl Král k hlasování, i když podle stanov by musel být odvolaný až dvoutřetinovým počtem hlasů.

Český hokej o hlasování o důvěře k šéfovi českého hokeje, které by mělo proběhnout ve středu 29. září 2021, bude informovat vydáním tiskové zprávy, případně na tiskové konferenci.

Tomáš Král přiznal, že z hokejového prostředí dostává v této době více  ohlasů podporující jeho osobu v čele českého hokeje než opačných ...  "Když jsme zavedli nový znak lva na reprezentačních dresech, vyhrožovali mi SMS i smrtí," řekl pro dokreslení, jak někteří fanoušci ledního hokeje vnímají dění v tomto sportu. 

 


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz zde.


(Petr Skála, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)