Tipsport Malta Cup 2022 ve fotbale přivítá prvoligové kluby ze čtyř evropských zemí

Tipsport Malta Cup 2022 přivítá prvoligové kluby ze čtyř evropských zemí Česka, Slovenska, Rakouska a Dánska.

Nadcházející 4. ročník mezinárodního fotbalového turnaje Tipsport Malta Cup proběhne od 16. do 25. ledna 2022. Na tréninkový kemp odletí do Středozemí v rámci zimní přípravy český prvoligový tým SK Sigma Olomouc, aktuálně druhý nejúspěšnější tým 1. slovenské fotbalové ligy FC Spartak Trnava, úřadující vítěz Tipsport Malta Cupu 2021 WGS Tirol Wattens a dánský AAB Aalborg FC. Všechny zápasy se odehrají na maltském národním stadionu Ta' Qali.

Turnaj tak poprvé sehrají týmy hned ze čtyř nejvyšších evropských ligových soutěží. Další novinkou bude hrací systém turnaje: pořadatelé vyslyšeli přání účastníků a zimní soustředění o několik dnů protáhli tak, aby zúčastněné týmy mohly kromě tréninků sehrát tři turnajové zápasy.

Jak říkám...

„To dosud nebylo dost dobře možné kvůli tomu, že v minulých ročnících zúčastněné české týmy nerady hrály proti sobě a vždy preferovaly zahraniční soupeře,“ vysvětlil šéf komunikace pořadatelského Tipsportu Václav Sochor na setkání s novináři.Tipsport Malta Cup probíhala a nadále bude probíhat  za vydatné podpory maltské strany, která se jeho prostřednictvím chce dlouhodobě prezentovat jako ideální zimní destinace pro přípravu týmů kolektivních sportů a především fotbalu.

Jak říkám...

„Malta žije fotbalem. Počtem obyvatel jsme sice zhruba tak velcí jako evropské město střední velikosti, přesto se u nás hrají čtyři ligové soutěže,“ řekl po telemostu  šéf marketingu Malta Tourism Authority Carlo Micallef.

„Celý turnaj organizuje a financuje Tipsport, ale můžeme to dělat jen díky velké podpoře a pomoci, kterou od Malty dostáváme. Malta Tourism Authority a Malta Football Association jsou pro nás skvělými a spolehlivými partnery, s jejichž pomocí můžeme Tipsport Malta Cup rozvíjet,“ potvrdil  vedoucí pro média a obchod Tipsportu Lubomír Ježek.

„Fotbalový turnaj se posunul skutečně na mezinárodní úroveň, začaly si ho všímat i špičkové kluby z dalších evropských zemí. Zájem poměřit si síly v rámci zimní přípravy v kvalitních podmínkách a subtropickém klimatu tak limitují jen rozdílné pauzy mezi podzimní a jarní částí ligy v jednotlivých státech,“ doplnil Helmut Amhof z agentury MFA SportsPlus, která zastupuje Maltskou fotbalovou asociaci.

Tipsport Malta Cup je tradičně sledovaný fotbalovými příznivci a není divu. Třeba v lednu 2021 byl Tipsport Malta Cup jediným fotbalovým turnajem, který se uskutečnil v Evropě. 

ÚČASTNÍCI FOTBALOVÉHO TURNAJE TIPSPORT MALTA CUP 2022


· SK Sigma Olomouc

· FC Spartak Trnava

· WSG Tirol Wattens

· AAB Aalborg FC

Harmonogram plánovaných zápasů turnaje na Maltě
ÚTERÝ 18. ledna 2022

Spartak Trnava - WSG Tirol

Sigma Olomouc - AAB AalborgPÁTEK 21.
ledna 2022

WSG Tirol - AAB Aalborg

Sigma Olomouc -  FC Spartak TrnavaPONDĚLÍ 24. ledna 2022

Sigma Olomouc - WSG Tirol

Spartak Trnava -  AAB Aalborg


SportovníListy.cz v minulosti o MaltaCupu napsaly:Na Tipsport Malta Cupu budou začátkem ledna 2021 hrát dva české, slovenský a rakouský tým


(Petr Skála podle tiskové zprávy, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)