Tereza, jedině Tereza Mejzlíkové dokázala v poslední vteřině duelu Česko - Rusko vyrovnat na 2:2

V posledním turnajovém utkání Mistrovství Evropy divize II. žen, které probíhalo po dobu od 15. srpna do 21. srpna 2O21 v Praze v Edenu, se proti sobě postavily týmy  Ruska a Česka.

Na první gól si museli diváci počkat až  do 18. minuty, kdy hráčka s číslem 21 Natálie Nováková překonala brankářku Sborné. Rusky vyrovnaly ve 23. minutě po trestném rohu Bogdanou Sadovaialovou. Osm minut před koncem třetí čtvrtiny dostala s trochou štěstí za záda brankářky Barbory Čechákové míček další Ruska Iuliia Sartakova a už to vypadalo, že děvčata píšící azbukou vyhrají 2:1, ale podle očitých svědků jen  sedm vteřin před koncem české hráčky získaly možnost vyrovnat skóre trestným rohem. V poslední vteřině zápasu  se to nakonec povedlo kapitánce Tereze Mejzlíkové, která  prostřelila brankářku Ruska a vyrovnala celkové skóre na 2:2. 

Přestože  pozemkářky hrají svůj hokej na zemi v rukavicích, utkání Česko - Rusko se zato   obrazně řečeno vůbec  v rukavičkách nehrálo. Hráčky při závěrečném střetnutí na soupeřky nebraly žádný ohled a brousily se vzájemně  pěkně od podlahy. Vždyť bylo také rozdáno úctyhodných 7 žlutých a 3 zelené karty, ale i to děvčata přežila. Česká ženská  reprezentace v pozemním hokeji po plichtě s Ruskem 2:2 však skončila na ME divize II. až šestá, což znamená, že tím přišla  o účast v  kvalifikaci na Mistrovství Světa. Ruským pozemkářkám stačilo  páté místo k tomu, aby uvažovaly o případném startu na MS, neboť se  na pražském turnaji umístily  na posledním postupovém místě na kvalifikaci právě k tomu MS.   
Praha 21. srpna 2021 

      Pozemní hokej                                                                                     PRAHA - MISTROVSTVÍ EVROPY DIVIZE II. ŽEN

Finále:

Bělorusko - Francie 1:0 (0:0)

O 3. místo:

Polsko - Wales 4:1 (3:0)

Skupina o 5. - 8. místo: 
Česko - Rusko 2:2 (1:1)

SportovníListy.cz rovněž uveřejnily:Podívejte se na obrázky Miloše Březiny ze zápasu z ME Česko - Litva 3:0 v pozemním hokeji žen

Podívejte se na obrázky Miloše Březiny ze zápasu z ME Česko - Rakousko 2:2 v pozemním hokeji žen


(Petr Skála s využitím zprávy na svazovém webu, SportovníListy.cz, foto: Miloš Březina