Tenisový šéf před disciplinárku!


Není snad v současnosti u nás sportovního svazu, který by měl v čele tak dlouho jednoho člověka, který s neotřesitelnou autoritou vede svůj sport jako je tomu v tenise. Tenisový svaz Ivo Kaderka řídí více než 20 let, což je obdivuhodný výkon. K tomu se angažuje v Evropské federaci a kandidatura na post prezidenta celosvětové nevyšla jen o fous.

Nepřekvapí proto fakt, že vedle tenisu se vrhnul i do ženského basketbalu a ovládá prvoligový klub Slavie, za který kdysi hrála jeho manželka. Ta podle spolkového rejstříku klub vede. Kaderka je známý svojí impulzivní povahou, trestní oznámení podává jako na běžícím pásu, alespoň ústně. Nicméně v právě skončeném finálovém turnaji Českého poháru v basketbalu žen padla kosa na kámen. Jeho klub doplatil na úzký kádr, a když nastoupil s aktivní osobní obranou, nastala situace, která nemá obdoby, Slavie dohrávala zápas se dvěma hráčkami, zbytek sledoval konec na lavičce kvůli osobním chybám.

Kaderka reagoval po svém, nazval rozhodčí žumpou a vyhrožoval basketbalové federaci, že pokud nebude řešit nastalou situaci (zřejmě ve prospěch Slavie), bude velký skandál. Federace si samozřejmě nenechá nic diktovat a již předvolala Kaderku před disciplinární komisi pro poškození dobrého jména spolku i samotného sportu. Kromě finanční sankce mu hrozí také zákaz vstupu na soutěže, které pořádá basketbalová federace.

Na takový odpor není z tenisu zvyklý, a proto již tenisoví právníci hledají cestu., jak přejít do ofenzívy. Důkazy však jasně svědčí proti Kaderkovi, a tak bude muset být zřejmě po zbytek sezony odkázán na sms zprávy z průběhu zápasů. Pokuty údajně za něj převezme klub, v rámci dobrých rodinných vztahů.

Budou zimní olympijské hry bez české účasti?

Hokejová Slavie zpět v nejvyšší soutěži

Známe nového trenéra sparťanských fotbalistů

Sparťanští fotbalisté před prázdným stadionem


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachnu na neděli..
.
(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)