Televizní diváci při sledování utkání Wales - Fidži 32:26 viděli reklamu na ragby

Úřadující mistři světa jihoafričtí ragbisté zahájili obhajobu titulu mistrů světa třetí hrací den 10. září 2023 vítězstvím 18:3 nad Skotskem. Vítězství nad soupeřem z Britských ostrovů je pro Jihoafričany  velmi důležité, neboť ve skupině hrají  ještě Irové,  dále hráči Tongy a Rumunska a do čtvrtfinále postupují pouze dva týmy.

Jihoafričané měli ze začátku se Skoty potíže,  když v první půli vyhrávali jen těsně 6:3 po trestných kopech, ale v  Marseille, kde se utkání hrálo,  však diváci přeci jenom viděli nějaké konkrétně  dvě položené pětky, které  se v krátkém čase tří minut podařilo mistrům světa Skotům položit. 

Pořadatelé předchozího světového šampionátu v roce 2019 Japonci nováčka MS Chile porazili v Toulouse 42:12. Ragbistům  ze země, která si nyní připomíná padesáté výročí od vojenského převratu, při kterém bylo zabito nebo zemřelo ve vězení 40 tisíc Chilanů, Japonci položili šest pětek.

Noční utkání Wales - Fidži, které skončilo výhrou 32:26 borců, kteří to do Bordeaux, kde se utkání hrálo, měli blíže. Duel byl podle slov spolukomentátora televizního přenosu Jiřího Štuksy reklamou na ragby a s bývalým rozhodčím a říčanským ragbistou nelze než souhlasit. Drama totiž skončilo až v nastaveném čase, ve kterém se po nechyceném míči na dosah od brankoviště nepodařilo hráči z jižní polokoule položit pětku.

V místě děje MS v ragby se už při prvních hracích dnech pohybovali čeští fanoušci světového ragby. Jak jsme zjistili podle  facebooku Jana Kudrny  úvodní utkání viděli šestinásobný ragbista roku Bruno Kudrna a jeho syn Jan, který na přelomu století také hrál v týmu Pragy v letech úspěchů ligového týmu tohoto klubu.

Šampionát v ragby má nyní volné dny a bude pokračovat až ke konci týdne, jak se dozvíte, když si otevřete následující článek.

Program MS v ragby 2023 (8. září 2023 - 28. října 2023)

Marseille, Bordeaux  a Toulouse 10.  září 2023


     Ragby                                                                                              
Skupina B

Jižní Afrika  - Skotsko 18:3 (6:3)
Pětky:  2:0

Skupina C

Wales - Fidži 32:26 (18:14)
Pětky: 4:4

Skupina D

Japonsko - Chile 42:12 (21:7)
Pětky: 6:2Kuriozita před MS v ragby 2023. Tonga má méně obyvatel než je na Novém Zélandě ragbistů


Nejmenší hráč na MS v ragby je z Irska a je o dvě hlavy menší než dlouhán Rumun Stefan Iancu! Máme i jiné kuriozity před MS


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu zde.(Petr Skála pro SportovníListy.cz a ceskeragby.cz, foto:  facebook Jan Kudrny a koláž: Petr Skála)