Tanec rozšířil sportovní nabídku České asociace akademických technických sportů

Na jednání předsednictva ČAATS dne 25. října 2023 bylo jednomyslně schváleno přijetí tanečního sportu (ve spolupráci se Svazem učitelů tance ČR [SUT ČR], který je stejně jako ČAATS členským svazem Sdružení sportovních svazů České republiky) mezi sportovní odvětví, které lze v rámci ČAATS provozovat při studiu na vysoké škole.

Zároveň byl také založen první univerzitní klub tanečního sportu – ČAATS, z.s. KTS Univerzitní taneční klub Praha.


Zástupci nově vzniklého klubu požádali o souhlas s uspořádáním nultého ročníku akademického mistrovství ČR v tanečním sportu. To se uskuteční v termínu 21. – 24. listopadu 2024 v pražské hale O2 Universum. Jeho pořadatelství se ujme právě KTS Univerzitní taneční klub Praha, jehož zástupci spolu vedením ČAATS aktuálně jednají s vysokými školami o spolupořadatelství. Akademické mistrovství ČR se uskuteční hned v šesti tanečních disciplínách / odvětvích. Jsou jimi latinskoamerické tance, karibské tance, standardní tance, breaking, streetdance a cheerleading. Propozice jednotlivých disciplín budou zveřejněny na webu ČAATS v průběhu podzimu 2024.

V ČAATS je tak nyní evidováno 18 sportovních univerzitních klubů v rámci kterých lze provozovat 14 sportovních odvětví. Více na webu ČAATS zde.


(sklen, sportovnilisty.cz; zdroj: ČAATS; foto: archiv SUT ČR)