Takovou úrodu Václav Jurečka nečekal. Čtyři góly z půl tuctu branek klokanům nastřílel sám

Fotbalisté Slávie Praha na úvod nadstavby vyhráli v neděli 7. května 2023  přesvědčivě  ve vršovickém derby před 17 132 diváky borce  Bohemians s nečekanou nadílkou v podobě konečného skóre 6:0. O úspěch derby se nejvíce zasloužil  čtyřgólový Václav Jurečka, ale do branky soupeře se trefili ještě  Douděra a v tomto utkání i kapitán vítězného týmu van Buren.

Zápas se dlouho hrál bez branek, ale pak přišla chvíle, kdy se po půlhodině hry dostal do šance  Václav Jurečka, který se před brankou klokanů prosadil a kopl míč do sítě po centru od Davida Douděry - 1:0.

Do poločasu už žádná branka nepadla.

Zato  po přestávce začala kanonáda. Kdo se zdržel na záchodě a do hlediště přišel jen o několik minut později, přišel o dvě branky.

Nejdříve Václav Jurečka nechytatelně kolem hlavy brankáře soupeře vypálil z úhlu a podruhé v zápase se přesně trefil do branky klokanů - 2:0.
O pět minut později opět Jurečka tentokrát pravačkou zase  přesně  zamířil  k tyči - 3:0.
Na čtyřbrankový rozdíl zvýšil  v pádu David Douděra, kterého zkrátka a dobře nedokázala uhlídat obrana klokanů - 4:0.

V 66. minutě už došlo na splnění požadavků diváků, kteří výkřiky "Dejte jim bůra" se požadovali další branky, ale jejich radost z b ranky  zrušil pomezní sudí, který odmával ofsajd.

A tak pátou branku zajistil po přihrávce od Lukáše Provoda  Mick van Buren, jehož střelu lehce tečoval jeden z vracejících se obránců – 5:0.

O minutu později opět rozvlnil síť klokanů  Václav Jurečka, který prostřelil nešťastného Jedličku - 6:0.

Praha 7. května 2023

FORTUNA:LIGA 2022/2023 - 1. kolo

Slavia Praha - Bohemians Praha 1905   6:0  (1:0)
Branky: 30., 48., 53. a 84. Jurečka, 57. Douděra, 83. van Buren * Diváci:  17132 *  Žluté karty:
Jurečka - Hůlka *  Rozhodčí:  Szikszay – Kubr, Volf

SK Slavia Praha *  Kolář – Douděra (65. Pech), Kačaraba, Ogbu (65. Ousou), D. Jurásek – Zafeiris (46. Hromada), Oscar (72. Tecl) – M. Jurásek (64. Provod), Jurečka, Schranz – Van Buren

Bohemians 1905 *  Jedlička – Hůlka, Křapka, Kadlec – Köstl, Jindřišek (C), Jánoš (75. Nový), Dostál (68. Kovařík) – Hála (87. Necid), Prekop (75. Mužík) – Drchal (68. Morávek)

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz