Tajemství koronaviru u fotbalové reprezentace


Fotbalový podzim byl ve znamení dvou reprezentačních srazů. Ani jeden se neobešel bez výrazných komplikací, spojených s koronavirou epidemií.

Zatímco v září nedovolila hygienická stanice nastoupit po návratu ze Slovenska rovnou celému týmu, nyní již byli odborníci shovívavější a nepustili pouze pozitivně testované členy týmu, hráče a jednoho trenéra.

Jak je tohle možné, když se dodržují přísná opatření?

Inu, fotbalisté jsou hračičky, o tom se dávno ví, třeba Ladislav Vízek by mohl vyprávět. V zájmu zkrácení nudy probíhají mezi reprezentanty sázky, karty vystřídaly herní konzole, navíc se dají hrát i v izolaci a jsou tudíž velmi oblíbené. Samozřejmě dochází ke srovnání účtů a zde je onen kámen problému.

Jak zjistili univerzitní vědci v USA, koronavir se drží nejdéle na mincích a bankovkách. Fotbalisté se nakazili z bankovek, které si mezi sebou vyměňovali po skončených herních seancích. Trenér Šilhavý si velmi brzy uvědomil možné nebezpečí nákazy, přišel zabavit bank a nakazil se také.

Vedení týmu tak pro následující srazy zakázalo jakýkoliv kontakt s mincemi, bankovkami a jakýmikoli papíry, pro fotbalisty pak bude nachystaná on-line verze populární deskové hry Dostihy a sázky.

Plzeň se dostala do Ligy mistrů

Slavie rozšiřuje realizační tým


Sport jako pantomima


Miloš Vystrčil povede výpravu na olympijské hry


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)