Za deset minut po hodině trápení Slavia rozhodla. Slavia Praha - Příbram 3:1

Po reprezentační přestávce  se v pražském Edenu odehrálo další utkání 13. kolo FORTUNA:LIGY, ve kterém Slavia přivítala na svém hřišti tým Příbrami. Po špatné první půli museli sešívaní po hodině utkání otáčet, nakonec ale zvítězili 3:1.

Jak říká ...

„Zápas se pro nás nevyvíjel dobře, prohrávali jsme a náš výkon byl od dvacáté minuty zoufalý a mizerný, zachraňovali jsme to pak ve druhém poločase. Skvělé ale bylo, že přišlo šestnáct tisíc lidí, úžasný zážitek. Jsem rád, že chodí lidi, kteří fandí klubu a nekoukají na to, jaký přijel soupeř. To mě těší nejvíce, hodinu před zápasem vidíte stovky lidí na tribunách, a nakonec přijde taková návštěva. O to víc nás samozřejmě mrzí náš výkon, ve dvacáté minutě jsme totálně vypadli z rytmu. V druhém poločase nám pomohla střídání. Na druhu stranu, tyhle zápasy umí Příbram hrát, hodně běhají, presují a dostupují, byl to z jejich strany kvalitní a organizovaný výkon. Nám chyběl pohyb a ve středu hřiště jsme v prvním poločase hráli mizerně. Postupně jsme se ale rozehrávali, ve druhém poločase jsme ale neproměnili strašně moc příležitostí. Od šedesáté minuty byl výkon takový, jaký měl být, a jsme rádi, že lidé byli trpěliví. Bylo to od nás studené, profesorské, proto jsme si ve většině zápasu nevytvořili takový tlak, jaký jsme chtěli,“ hodnotil vítězství nad Příbramí trenér Jindřich Trpišovský.

„Byli jsme ve složité situaci, chybělo nám pět hráčů základní sestavy, šanci dostali mladí a hráči z širšího kádru a nezklamali. Mrzí mě ale, že jsme tu prohráli po takových gólech. Sporná ruka před penaltou a faul před druhým gólem na Holeše, který podle nás nebyl. Tu standardku už jsme pak měli samozřejmě lépe uhlídat, to jde za námi. Slavia ve druhém poločase potvrdila kvalitu, vyhrála zaslouženě,“ prohlásil příbramský trenér Roman Nádvorník.

FORTUNA:LIGA   třinácté kolo

Slavia Praha - Příbram  3:1 (0:1)
Branky: 63. z penalty a 73. Souček, 68. vlastní Kodr - 30. Michal Škoda * Rozhodčí: Zelinka - Kubr, Pečenka - Franěk (video). ŽK: Kúdela - Cmiljanovič, Dramé. Diváci: 16.437.

Slavia Praha: Kolář - Holeš, Kúdela, Frydrych, Zelený - Souček - Masopust (79. Van Buren), Hušbauer, Ševčík, Provod (54. Stanciu) - Milan Škoda (61. Tecl). Trenér: Trpišovský.
Příbram: Kočí - Nový, Kingue, Kodr, Cmiljanovič - Voltr, Kříž (70. Hájek), Petrák, Dramé (86. Šimek), Polidar - Michal Škoda (74. Stuparevič). Trenér: Nádvorník.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Jiří Růžička)