Splnili očekávání a postoupili do pohárového čtvrtfinále ... Mladá Boleslav - Zlín 3:1

Za slunečného a chladného podzimního odpoledne  poslední říjnovou středu Mladoboleslavští podruhé v rozmezí necelých dvou týdnů porazili Zlín, po zdařilém boji o ligové body podle očekávání zvládli i pohárový duel a postoupili do čtvrtfinále českého MOL Cupu, který je na programu až na jaře 2020.

Do pohárového osmifinále nastoupila Mladá Boleslav v porovnání s ligovým zápasem hraným v posledním říjnovém víkendu se dvěma změnami. V brance Stejskala nahradil Šeda a na levé straně ofenzívy se místo Buchy postavil Ladra.

První poločas skončil nerozhodným skóre, přestože se hrálo většinou na zlínské polovině hřiště za stálé převahy mladoboleslavského týmu.

V 19. minutě při ojedinělém zlínském útoku Bartošákův centr z levé strany Fantiš u bližší tyče nasměroval do mladoboleslavské branky - 0:1.

Ve 45. minutě Hubínkův dlouhý nákop Mešanovič uvnitř vápna hlavou přiťuknul Tataevovi a ten mírně tečovanou střelou vyrovnal na 1:1.

Druhý poločas pokračoval pod mladoboleslavskou taktovkou, ale branky nepadali hned.

Teprve v 65. minutě boleslavská kombinace na pravé straně hřiště vyvrcholil průnikem Budínského do zlínského vápna a jeho přihrávkou od koncové lajny před branku, kde si míč zpracoval Komlichenko a z otočky zamířil k pravé tyči - 2:1.

Poslední změna skore nastala až v  nastavených dvou minutách, kdy Mladoboleslavští naposledy zaútočili a po Komlichenkově přihrávce Ladra s přehledem a jistotou zamířil podle gólmana k levé tyči - 3:1.

Jak říkám ...

„Úkol jsme splnili a jsme rádi, že se nás pohárové boje budou týkat i na jaře a že jsme napravili ligovou prohru s Libercem. Když jsme dostali gól, který soupeře postavil na nohy, tak až do naší druhé vstřelené branky jsme měli starosti a obavy o postup," uznal trenér Středočechů Jozef Weber, kterého mrzelo, že mužstvo o postupu nerozhodlo dříve.

„Dostali příležitost hráči, kteří na ni dosud čekali, a byl jsem s nimi spokojený. Pro mě je to smutné hodnocení, protože jsme prohráli a nepostoupili do další fáze poháru. Dobře jsme do utkání vstoupili, plnili zadané taktické pokyny a dostali se do vedení, ale zbrzdil nás vyrovnávací gól před koncem poločasu. Do druhé půle jsme šli se stejnou taktikou jako do první, ale záměr hrát v defenzívě organizovaně se nám dařil jen místy. Udělali jsme chybu při rozehrávce a inkasovali druhý gól. V závěru jsme měli velikou šanci mladým Hrdličkou, ale nevyhodnotil situaci úspěšně, a třetí obdržený gól rozhodl o našem vyřazení," řekl zlínský trenér Jan Kameník.

Mladá Boleslav  30. října 2019

Český pohár MOL Cup   ...  čtvrté kolo

FK Mladá Boleslav – FC Fastav Zlín 3:1 (1:1)
Góly: 45. Tataev, 65. Komlichenko, 90. Ladra - 19. Fantiš * ŽK: Matějovský - Janetzký, Bartošák, Nečas, Fantiš * Rozhodčí: Marek - Hájek, Dobrovolný * Diváků: 623
FK Mladá Boleslav: Šeda - Jakub Klíma, Tataev, Pudil, Fulnek - Hubínek - Budínský (85. Auer), Matějovský, Ladra - Mešanovič (61. Ewerton), Komlichenko.
FC Fastav Zlín: Šiška - Cedidla, Buchta, Kolář (85. Pejša), Bartošák - Matejov, Fantiš, Podio, Janetzký (76. Hrdlička), Nečas (71. Gettler) - Železník.

(jk, FK Mladá Boleslav, SportovniListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)