Sovy na Folimance, kde se házelo 67 trestných hodů, ulétly Ostravě. USK – Ostrava 92:78

Utkání osmého kola  Kooperativa NBL 2021/2022 USK Praha – NH Ostrava mužů vyplnilo pár basketbalovým příznivcům  v Praze na Folimance program uvolněného podvečera druhé říjnové soboty, při kterém sledovali týmem pražských sov k vítězství vedený duel zajímavého basketbalu.

SportovníListy.cz byly na místě děje ...

Pražané šli do vedení 11:6 už ve čtvrté minutě zásluhou třetí úspěšné trojce. Ostrava pak podle zprávy na facebooku USK Praha ihned přešla do zónové obrany a tím zachytila nástup domácích. Heinzl pak spolu s klaksonem trefil trojku a upravil na 22:20 pro domácí. Ostrava měla k dobru i deset trestných hodů.

V druhé čtvrtině se hrál nepohledný, ale vyrovnaný souboj. Hosté  nechali domácí nepřesně střílet z delší vzdálenosti a na druhé straně navyšovali skóre díky trestným hodům. Po čtrnácti minutách to přineslo vyrovnaný stav 34:34. USK se začal trefovat a tak odcházel do šatny s vedením 48:38, když druhou čtvrtinu vyhrál 28:16.  Poločas přinesl zajímavé statistiky. Ostrava házela 19 trestných hodů a 16 jich proměnila. USK vystřelil do zóny 28 trojek s úspěšností 8 daných.

Sovy se snažily bodově odskočit na víc jak deset dvanáct bodů, ale proti zatažené zóně se jim to nedařilo. Přestože vyhrály třetí dějství 22:18, mohly bodově odskočit více.

Osm minut před koncem byl stav 72:62 a Ostrava se nadechovala k pokusu o zvrat utkání, ale domácí zapnuli více v obraně a odskočili konečně na patnáctibodový rozdíl. Stav 77:62 a do konce utkání zbývalo ještě pět minut. Drama se však na Folimance nakonec nekonalo.  Sovy  potvrdily roli favorita utkání a slušně zaplněná hala domácích viděla letos již šestou výhru.

„V první řadě gratuluji domácím. Prvních 18 minut jsme hráli super a drželi jsme krok. Měli jsme vše pod kontrolou a pak za dvě minuty nám odběhli na deset bodů. Druhý poločas jsme nedodaržovali pokyny a měli jsme katastrofální střelbu za tři body 2-22. S takovou střelbou a osmnácti ztrátami se to nedá vyhrát. Zasloužená výhra domácích," řekl Saša Jankovič, asistent trenéra NH Ostrava.

“Ostrava přijela dobře připravena. Věděli jsme, že budou vyšší a fyzičtější. Proto jsme se je snažili držet od koše. Hráli 2-3 zónu a využívali toho. V druhém poločasu jsme odvedli slušnou práci, drželi spolu a našli cestu k výhře,“ prohlásil Josh King, trenér USK Praha.

„My jsme do toho utkání nevstoupili tak, jak jsme chtěli. Měli jsme obrovské problémy na našem obraném doskoku. Z toho pramenilo, že jsme nemohli rychle dopředu a rozebírat obranu Ostravy. Potom, kdy jsme začali trochu zrychlovat, začali jsme Ostravu přehrávat, změnila obranu na zónu 3-2. Nechala nás střílet, my jsme trochu stagnovali s tím, kdo kde má stát a jak na to hrát. Pak jsme si poradili a znovu nás posunula nahoru ta koncovka druhé čtvrtiny. Po poločasové přestávce už jsme udržovali ten výsledek plus deset a víc, takže ten kredit patří nám. Jsme rádi, že jsme vyhráli, teď máme ve středu volno a musíme se připravit na Pardubice," komentoval utkání Marek Vyroubal, hráč USK Praha.

Praha 16. října 2021

8. kolo Kooperativa NBL 2021/2022

USK Praha – NH Ostrava 92:78 (22:20, 48:38, 70:56)

SportovníListy.cz rovněž napsaly:

Podívejte se na obrázky Jiřího Růžičky z basketbalového ligového utkání USK - Ostrava

(Petr Skála podle tiskové informace na facebooku USK, SportovníListy.cz, foto: Jiří Růžička)