Snowboardcrossařka Eva Samková se chce ze ZOH v Pekingu vrátit s medailí. S jakou? To je jedno...

Snowboardcrossařka Eva Samková přesně 101 dnů před zahájením ZOH v Pekingu prohlásila, že by ráda v nadcházející olympijské sezoně byla úspěšná. Na setkání s novináři v Praze 23. října 2021 bylo zřejmé, že na hry do Pekingu přiletí zkušená závodnice  cílem získat medaili. Pokud v únoru 2022 uspěje, přidá do své sbírky po zlaté a bronzové medaili  třetí olympijský kov.
Jak říkám...


"Nechci úplně specifikovat barvu medaile, nebo kov, ale do top tři bych chtěla být. Pojedu tam s tím, že bych chtěla být na bedně," řekla Samková novinářům. 

"Když máte dobré výsledky pár let za sebou, tak je trapné říkat, že bych byla ráda do top 20, to by mi asi nikdo nevěřil. Nebudu nic předstírat a budu říkat, že cíl je top trojka a buď se to povede, nebo ne."

Osmadvacetiletá Eva Samková je, jak se všeobecně ví,  olympijskou vítězkou ze Soči z roku 2014 a na hrách v korejském Pchjongčchangu získala bronzovou medaili.  Úplynulou sezonu slavila třetí celkový triumf ve Světovém poháru, v kterém vyhrála už 17 závodů. Mimo jiné Samková je také mistryní světa z roku 2019 a ze stejného šampionátu má ještě bronz.

Eva Samková připomenula, že před hrami v Pchjongčchangu se snažila vytěsnit z hlavy fakt, že obhajuje olympijské zlato. Nyní to má snadnější, neboť prvenství ze závodu pod vlajkou s pěti kruhy neobhajuje.

Jak říkám...

"Ale den před závodem v Pchjongčchangu  to bylo jiné. Sama jsem zjistila, že nevím, jestli ji chci vyhrát," zavzpomínala s tím, že chce svůj přístup změnit.

"Můžu jet se zdravějším sebevědomím a nemusím nikomu nic dokazovat. Už mám výsledkově splněno, vyhrála jsem všechno, a můžu jenom přidávat," řekla česká reprezentantka, které hodně   pomohla i minulá sezona, kdy vyrovnaný boj o křišťálový glóbus rozhodla Samková v samém pohárovém závěru až ve finále.

"Budu se snažit být v nejlepší psychické a fyzické kondici, pak to nechám na scénáři osudu," prozradila taktiku,  kterou uplatní při ZOH.

Sezonu odstartuje v listopadu 2021  v dějišti her. Světový pohár totiž začne v čínské Secret Garden, kde se pojede i olympijský závod.

Jak říkám...

"Zatím trať známe jen ze záběrů z dronů. Jede se po trati, která je na takové placce. Proto je skvělé, že tam ještě před ZOH jedeme, že se to uskuteční, i když až na poslední chvíli před olympiádou. Věřím však, že i kdyby se ten světový pohár nejel, tak by se to nějak při těch hrách zvládlo," uvedla Samková.

(Petr Skála, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)