Smutná zpráva: Zemřel mlynář z památné československé sestavy z roku 1968 František Krejčí

Ragbisté Slavie Praha na sociálních sítích třetí prosincovou neděli zveřejnili smutnou zprávu, kterou se vedení klubu dozvědělo 16. prosince 2023. Řady ragbistů Slavie Praha, ale také řady československé reprezentace, ve věku 83 let opustil legendární mlynář František Krejčí. 

"Franta Krejčí patřil do týmu Slavie, který v šedesátých  letech vévodil československému  ragby. Jako vynikající mlynář sehrál v letech 1963-1969 celkem čtrnáct reprezentačních utkání.  Byl nesmlouvavým a technickým rojníkem, který ragby hrál v době, kdy  se mlýn svazoval skutečně razantně a vhazovat se muselo přesně  do středu uličky. Franta byl také skvělý parťák a kamarád,  který pravidelně  chodil vždy v dobré náladě fandit ragbistům své Slavie ať už to bylo v Trojí nebo v poslední době v Edenu.  Čest jeho památce," píše se v nekrologu Františka Krejčího, pod který  soustrast už vyjádřilo několik bývalých spoluhráčů nebo členů RC Slavie Praha.František Krejčí v památné sestavě československých v roce 2018 žijících ragbistů, které přišel pozdravit Bruno Kudrna


Odchodem Františka Krejčího se sestava žijících členů československé reprezentace, která odehrála 5. května 1968 památné utkání  Československo - Francie 6:19, Snížila na sedm ragbistů.(Petr Skála pro Ceskeragby.cz, s využitím zprávy na facebooku RC Slavie foto Petr Skála)