Smolný start jezdce Königa v supersportech. V Aragonu ho zradila motorka

Ve španělském Aragonu byl zahájen šampionát Supersport 300, který se jezdí v rámci MS superbiků. Oliver König do něj vstupoval s velkými ambicemi, jeho první vystoupení však dopadlo neslavně. Talentovaný jezdec na Kawasaki Ninja 400 dojel na 38. příčce. Na vině byl jeho bílo-modrý stroj, který zlobil už od kvalifikace.

Jak říkám...

„Výsledek je pro nás zklamáním, od závodu jsme očekávali daleko více. Pokud ale nefunguje technika, nedá se nic dělat,“ shrnul Königovo vystoupení manažerem Miloš Čihák.

Jezdec týmu Movisio bude mít už v neděli na stejném místě šanci na reparát.

V kvapíkovém tempu funguje v těchto dnech devatenáctiletý motorkář. Ve středu a ve čtvrtek zahájil v Praze maturity, poté sedl do letadla a vydal se na sever Španělska. Do dějiště závodu dorazil uprostřed noci, pouhých pět hodin před prvním tréninkem.

Jak říkám...

„U tabule jsem se ještě nepotil. Zatím jsem dělal jen praktickou maturitu. Její výsledek neznám, měl bych se ho dozvědět v týdnu,“ popisoval König hektické časy. Sympatické je, že svůj výsledek nesváděl na únavu. „Období bylo stresující, ale nezdá se mi, že by ovlivnilo můj výkon,“ uvedl.König, když  dokončil kvalifikaci na solidním 19. místě.

„Moje strategie byla jasná, dostat se dopředu,“ líčil. Start měl slušný, s dalším průběhem klání už spokojený nebyl. „Snažil jsem se předjíždět, ale měl jsem špatné výjezdy. Odjela mi přední skupinka a já už bojoval jen o střed pole,“ přiznal sebekriticky, když za horší momenty považoval neposlouchající svou Kawasaki.

„Motorka mi už v kvalifikaci jednou chcípla, ale to byla moje chyba. Naštěstí vždycky motor naskočil, takže jsem mohl pokračovat,“ upřesnil König, aby poznamenal k devátému kolu, kdy mu  motorka vypnula definitivně.

„Nebyl jsem schopný pokračovat,“ doplnil zklamaně.

Perné chvilky na aragonském okruhu neprožíval sám. Po pádu Kawakamiho a Sofuogla byl závod v devátém kole ukončen, a výsledky se započítaly z kola předešlého. To pomohlo k vítězství domácímu jezdci Adriánu Huertasovi na Yamaze. 

V době, kdy křepčil na stupních vítězů, měli už členové týmu Movisio jiné starosti.

Jak říkám... 


„Musíme zjistit, co se stalo. Rozebereme celou motorku. Až na závadu přijdeme, tak ji odstraníme a všechno bude zase fungovat. Je třeba hledět na neděli, kdy chceme výsledek napravit,“ zdůraznil manažer Miloš Čihák, který přiznal, že  po zklamání už nebylo ani památky a všichni pracovali s maximálním zaujetím.

„Od začátku musím být agresivnější a nenechat si odjet přední skupinku. Jsem přesvědčený, že s těmi nejlepšími mohu soupeřit,“ dodal odhodlaně český jezdec, jehož jízdu budete moci vidět v neděli 23. května 2021 v přímém  přenosu na TV Nova Sport 1.  Nedělní závod odstartuje v Aragonu v 15.15 hodin.

A Vy jste kdo?Oliver  König

Datum narození: 18. březen 2002

Místo: Praha

Tým: Movisio by Mie  

Motorka: Kawasaki Ninja 400 

Největší úspěchy: 7. místo v Doningtonu v závodě MS Supersportů 300, 6. místo v Northern Europe Cup Moto3 (2017), 4. místo Northern Europe Cup Moto3 (2016), 1. místo v Alpe Adria Moto3 (2016), 1. v European stock 250 Chamionship (2015), 1. MPČR Mini moto Junior B (2013)

Sezona MS Supersportů 300

Misano (Itálie)11. až 13. červen
Assen (Nizozemsko)23. až 25. červenec
Most (ČESKO)6. až 8. srpna
Magny-Cours (Francie)3. až 5. září
Barcelona (Španělsko)17. až 19. září
Jerez (Španělsko)24. až 26. září
Portimão (Portugalsko)1. až 3. října


(Jiří Uhlíř, SportovníListy.cz, foto: Václav Dušek junior)

Hadamczik chce novou hokejovou halu

26.5.2024 09:00:00

Česko žije poslední týdny hokejem, a to se ani hokejový svaz nemusel namáhat s větší reklamní kampaní, pokud tedy nebudeme počítat desítky milionů poslaných do profesionálních klubů pod rouškou ma...