Slavie se dohodla na spolupráci s Pardubicemi

Naprosto nečekaná spolupráce se zrodila v tomto týdnu.

Fotbalisté vicemistrů ligy z pražského Edenu se těšili na začátek nové sezony, probouzeli se s představou nového zeleného pažitu.

Realita byla poměrně tristní, pažit byl sice krásně zelený, ale pouze do prvního vyběhnutí, pak už si fotbalisté připadali jako postavy z kultovního filmu Sněženky a machři při výuce lyžování. I ten dřepkins se objevil…

Velké trápení má být ukončené okamžitou výměnou travnaté plochy. Zapeklité situace si ale všimli i v Pardubicích. Nikoliv však ve fotbalovém klubu, ale v Dostihovém spolku. Jeho představitelé okamžitě kontaktovali zástupce Slavie s prosbou o zapůjčení mistra trávaře, díky letošním klimatickým podmínkám se na závodišti nedaří připravit oranici do takové kvality, na kterou jsou koně a žokejové zvyklí.

Z Prahy přišla okamžitá pozitivní odpověď, dokonce slavisté ani nepožadují finanční náhradu. Zlé jazyky tvrdí, že za týden se může personální výpomoc zvýšit o další členy týmu, pokud se nezdaří avizovaná výměna trávníku v Edenu.


Miroslav Pelta dokázal opět obchodní um

Bohemka se dočkala, stadion bude

Příští rok Tour de France ve velkém ohrožení

Nucený výprodej na Spartě

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 


(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)