Skikrosařku Nikol Kučerovou čeká v pořadí třináctá sezóna na sněhových drahách


Skikrosařka Nikol Kučerová se ve 33 letech chystá na třináctou sezonu ve Světovém poháru. Na zimu se ale chystají i další čeští akrobatičtí lyžaři. Připravuje se i další skikrosařka Diana Cholenská, kterou ovšem zranění v koleně připravilo o zimní olympijské hry v Pekingu.


Její reprezentační kolega skokan v disciplíně Big Air Štěpán Hudeček měl zlomenou lýtkovou kost a boulařka Eliška Coufalová si přetrhla zkřížený vaz v koleně.

Jak říkám...

"Devadesát procent závodníků, kteří byli zraněni, jsou stoprocentně v pořádku a jsou zpátky. Eliška Coufalová by se měla na lyže postavit do měsíce. U Dany Harvey si rekonvalescence vyžádá ještě více času, ale i u ní jde vše, jak má," uvedl v úterý 8. listopadu 2022  na setkání s novináři, s fotografy a s kameramany   předseda úseku akrobatického lyžování Roman Dalecký.

Nejzkušenější česká reprezentantka Nikol Kučerová po sezoně zvažovala, co bude dělat dál. Zklamaná byla z  výkonu na olympijských hrách v Pekingu i z následného  Světového poháru v ruském středisku Sunny Valley, kde se mělo závodit, ale zahraniční účastníci tam na protest odmítli nastoupit do kvalifikace.  Nakonec se česká skikrosařka rozhodla pokračovat v kariéře. I proto, že mistrovství světa v roce 2023 se uskuteční v gruzínském Bakuriani, kde byla v roce 2021 sedmá.

Jak říkám...

"Vůbec jsem nevěděla, že je ta nová sezóna  již třináctou sezónou. Těším se na ni i na MS do Gruzie. Mně se v Bakuriani moc líbilo, nejen ta trať, ale i ty hory kolem. Tamní středisko není tak vyzkoušené jako tradiční destinace a proto není úplně jasné, jak tam bude trať vypadat. To mi většinou vyhovuje, " poznamenala Kučerová.

Diana Cholenská naopak poznamenala, že si ji v daleké Gruzii vůbec nelíbilo, ale co s tím  může dělat, když tam bude MS.

(Petr Skála pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)

Hadamczik vysvětluje prodej hokejky

24.9.2023 16:05:07

Zcela zbytečná vlna hysterie se v tomto týdnu zvedla po zjištění, že v internetové aukci je nabízena hokejka, se kterou vstřelil Petr Svoboda vítěznou branku v památném finále olympijských her v Na...