Semifinalovým ragbyovým extraligovým duelům bude konkurovat český hokej na MS 2024 v Praze

Ragby a lední hokej, jak se to rýmuje? Moc ne a už vůbec ne v  sobotu 25. května 2024, kdy se hrají od 14 hodin obě semifinalová utkání ragbyové extraligy Tatra Smíchov - Praga a Říčany - Vyškov a v  Praze současně semifinále MS v ledním hokeji  Česko - Švédsko. 

Příznivci sportu i z řad ragbistů, kteří by normálně, kdyby čeští hokejisté se švédskými hráli až od 20 hodin, se šli odpoledne podívat na jedno ze semifinalových zápasů a večer by koukali v televizi na hokej, ale když se obě semifinalová klání v obou sportech  hrají ve stejný čas,  může to být pro mnohé problém.
Tím, kdo ve své sportovní minulosti se věnoval hokeji a později ragby je Eduard Krützner senior, který jako dorostenec hrál hokej coby brankář  za Spartu a později jako dospělý byl druhým hokejovým brankářem  v Plzni.


"To bylo ještě předtím, než jsem začal hrát ragby," upřesnil hokejovou kariéru ragbista, jemuž přátelé říkají Medáku. 

O výsledcích na MS rozhodují brankáři, je tomu tak i v českém týmu. Jak se na současné hokejové brankáře díváš ty, jako bývalý brankář?

"Je to šest desítek a ještě více let, co jsem chytal a to tehdejší chytání v brance se s tím současným nedá vůbec srovnávat po stránce vybavení hokejistů, jejich materiálního zajištění, náročností a délkou   tréninků a moderní techniky, kterou mají všichni, kdož se kolem hokeje pohybují, k dispozici. Ovšem tehdy stejně jako i nyní hodně záleží i na brankářském štěstí, které mají všichni brankáři na pražském MS včetně Lukáše Dostála, který ve čtvrtfinále českým hokejistům vychytal nulu a po výhře 1:0 nad Američany se Česko probojovalo do semifinále."

 
Půjdeš na semifinalové extraligové ragby nebo se budeš dívat na hokej?

"Dám přednost ragby, ale pokud nebude pršet. To bych se díval na ragbyové derby i na hokej na televizi doma," oznámil Eduard Krützner senior.


Kam na ragby ?Sobota 25. května 2024

RU Donau Vídeň vs. RC Sparta Praha | baráž (1. kolo) od 13 hodin

RC Mountfield Říčany vs. RC JIMI Vyško | semifinále od 14 hodin
RC Tatra Smíchov vs. RC Praga Praha | semifinále  od 14 hodin
RC Slavia Praha vs. RC Dragon Brno | baráž (1. kolo)  od 14 hodin

Ještě k tomu ragbyovému semifinále. Kdo má větší šance na finále?

"Favority jsou sice domácí celky Tatra a Říčany, ale ani jejich soupeři nehráli v posledním  utkání špatně. V ragby platí, že tým je tak silný, jaké hráče má na lavičce náhradníků a tu lavičku  z extraligových týmů nemá žádný tým nijak zvlášť silnou, tak proč by se ve finále nemohly potkat týmy Pragy a Vyškova," uzavřel Medák své odhady, jak dopadne semifinále ragbyové extraligy 2024.  
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .


(Petr Skála a Eduard Krützner senior  pro SportovniListy.cz, Zdroj: Ceskeragby.cz,  koláž a foto: Petr Skála)