S palivy od MOL ČR pojedou i v nové sezoně posádky z absolutní špičky PSG Mistrovství ČR v rally


Na paliva od MOL Česká republika se budou i v letošní sezoně spoléhat týmy z absolutní špičky PSG Mistrovství ČR v rally. V roce 2022 obsadili jezdci využívající MOL Racing Fuel Hi5 kompletní stupně vítězů a šest  z prvních deseti  míst celkové klasifikace. Pro letošní ročník společnost prodloužila spolupráci s týmy Motorsport Kopecký a Vančík Motorsport. Kromě toho MOL rozjíždí pilotní spolupráci v oblasti motocyklového sportu, a to s týmem Wonder Women racing team.

Jan Kopecký bude i díky závodnímu palivu MOL usilovat o obhajobu prvenství z posledních dvou ročníků a dovršení vítězného hattricku v barvách MOL.S těmito a s dalšími novinkami byly seznámeni zástupci médií 23. března 2023 v Praze v budově Autoklubu Česka.

Jak říkám...


„Pro tuto sezonu máme opět ty nejvyšší ambice a chceme znovu obhájit titul. Máme letos nový vůz Fabia RS Rally2, který je perfektně připravený a skvěle si rozumí s palivem MOL Racing Fuel Hi5. Už se nemůžeme dočkat, až ho poprvé vyzkoušíme přímo na trati. Od prvního závodu si tedy půjdeme jednoznačně za vítězstvím,“ shrnul  plány pro letošní rok Jan Kopecký, pilot stáje Agrotec Škoda Rally Team.Na palivo MOL Racing Fuel Hi5 se bude spoléhat i mladý Dominik Stříteský z týmu Auto Podbabská Škoda Mol Rally Team. Ten se bude snažit navázat na loňské třetí místo a definitivně se etablovat mezi českou elitou.

Jak říkám...„Věnujeme veškerou pozornost PSG Mistrovství ČR v rally a chceme potvrdit vzestupný trend našich výsledků. Naším cílem jsou znovu stupně vítězů, a proto jsme na start sezony dokonale připraveni. Věříme, že se nám podaří naše výsledky zase o kus zlepšit i díky partnerství se společností MOL, se kterou spolupracujeme na vývoji produktů přizpůsobených na míru potřebám konkrétních motorů,“ popsal Daniel Stříteský.

Příkladem fungující spolupráce při vývoji produktu od počáteční myšlenky až k jeho dodání na bázi neustálé komunikace mezi výrobcem a prostředím motorsportu je olej MOL Dynamic Race R5. Ten vznikl ve spolupráci s týmem Vančík Motorsport v roce 2022 a je určen speciálně na použití v závodních speciálech. Při jeho vývoji společnost MOL využila syntetické základové oleje a komplexní aditivaci. Výsledkem je olej s vysokou alkalickou rezervou, spolehlivým provozem a vynikající termooxidační stabilitou, který poskytuje výbornou ochranu proti opotřebení i při extrémní zátěži v motorsportu. Za tyto vlastnosti vděčí mimo jiné i duálnímu mazacímu filmu, který vytváří odolnou vrstvu i v kritických místech.

Jak říkám...„Rok 2022 byl pro MOL dosavadním vrcholem působení v oblasti motorsportu. Jsme hrdí, že MOL Racing Fuel Hi5 je nejrozšířenějším palivem rallyové špičky a používaly je všechny týmy na stupních vítězů v celkové klasifikaci PSG Mistrovství ČR v rally. Z první desítky pak hned 6 jezdců. Spoléhal na ně mimo jiné i vítěz Poháru 2+ v rámci série rallysprintů a řada týmů v jiných odvětvích motorsportu. Mezi profesionály i sportovně zaměřenými amatéry se etablovalo i cenově dostupné sportovní palivo MOL Racing 102+,“ komentoval  Roman Šteg z divize velkoobchodu společnosti MOL Česká republika.

Sportovní benzín MOL Racing 102+ začala společnost MOL již v roce 2022 nabízet na dvou čerpacích stanicích. Od dubna 2023 rozšíří prodej dokonce na 7 stanic a nabídku plánuje udržovat podle zájmu po celou hlavní motoristickou sezonu. Kromě toho bude MOL i v roce 2023 dodávat závodní paliva Hi5 a 102+ v sudovém balení, a to s důrazem na servis jezdcům i týmům, dostupnost a cenu.

Jak říkám...„Naší prioritou není pouze prodej, ale také neustálý vývoj. Uvědomujeme si, že v závodech rozhoduje o vítězství každý detail, a proto se snažíme přicházet s kvalitními palivy a dalšími produkty, které pomůžou jezdcům získat cenné vteřiny. Zároveň pokračujeme i ve vývoji paliv, které odpovídají současným trendům v oblasti udržitelnosti mobility,“ dodal Roman Šteg.

Další novinkou pro letošní sezonu je navázání pilotní spolupráce s týmem Wonder Women racing team. Jde o první partnerství společnosti MOL v oblasti motocyklového sportu, které má podobu dvou závodnic Veroniky Hankocyová a Kristýna Jakesch, které obě rovněž přišly na setkání s médii.Na novinky se mohou těšit i fanoušci. Ve fanzóně, která bude na jednotlivých podnicích PSG MČR v rally opět propojovat zázemí týmů Kopecký Motorsport a Vančík Motorsport, na ně bude nově čekat třeba souprava s virtuální realitou. Vyzkoušet si tak budou moci třeba jízdu RZ z pohledu kopilota Jana Kopeckého.

Jak říkám...„Fanoušci si budou moci vyzkoušet i rally simulátor s výzvou pokořit nejlepší čas. Pokračování aktivit v zázemí týmů, které budou dostupné veřejnosti, je určitým vzkazem pro fanoušky o tom, že MOL je tu pro ně. Na běžných silnicích i na rally,“ uzavřel Roman Šteg.Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu zde.


(Petr Skála podle tiskové zprávy autoklub.cz  pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)

Hadamczik chce novou hokejovou halu

26.5.2024 09:00:00

Česko žije poslední týdny hokejem, a to se ani hokejový svaz nemusel namáhat s větší reklamní kampaní, pokud tedy nebudeme počítat desítky milionů poslaných do profesionálních klubů pod rouškou ma...