Jeden z nejznámějších a nejuznávanějších fotbalových rozhodčí na světě Howard Webb ukončil svou profesionální kariéru. V nadcházejících letech by se chtěl z pozice ředitele fotbalových anglických rozhodčí podílet na lepším vzdělávání rozhodčích, zkvalitnění jejich výkonnosti a jejich celkovém vývoji.
Třiačtyřicetiletý Webb se rozhodl „pověsit píšťalku na hřebík“ po dlouhých pětadvaceti letech: „Když se ohlédnu zpátky, udivuje mě, že jsem svou kariéru rozhodčího protáhl až na 25 let. Nyní se neméně těším na další životní kapitolu,“ řekl dnes již bývalý anglický sudí s bohatými zkušenostmi z evropských pohárů a mezistátních turnajů.
„Strávil jsem více než 10 let v anglické Premier League, zúčastnil jsem se devíti hlavních mezinárodních turnajů a dostal jsem příležitost pískat finále UEFA Champions League i Mistrovství světa. To považuji za obrovský úspěch a velice si toho vážím,“ pokračoval Webb.
„Fotbalová branže je můj život a jsem proto rád, že se v ní budu moci pohybovat i nadále. Z pozice ředitele rozhodčích se budu soustředit na jejím zkvalitnění a na vzdělávání rozhodčích. Každý, i já, jsem se během své kariéry musel pořád učit něco nového,“ uzavřel Howard Webb.
Webb zahájil svoji kariéru fotbalového rozhodčího v roce 1989 a ze soutěží Northern Counties a Football League se vypracoval až do anglické nejvyšší soutěže. V Premier League odsoudcoval více než 500 zápasů. Zúčastnil se také devíti mezinárodních turnajů. V roce 2011 mu byl udělen řád Za služby fotbalu.
Foto © Depositphotos.com/ tarczas