Robert Záruba končí v České televizi

Sice se čekalo, že první obětí právě skončeného mistrovství světa v hokeji bude trenér naší reprezentace Kari Jalonen, skutečnost je jiná, a mnohem překvapivější. Na vlastní žádost končí ve sportovní redakci České televize její šéfkomentátor Robert Záruba.

Dle svého vyjádření tak vyvozuje osobní odpovědnost za ukončení přímého přenosu druhého finálového zápasu basketbalové ligy mezi Opavou a Děčínem, kdy do konce chyběly 2 minuty. A místo dramatického vyvrcholení (Opava vyhrála košem v poslední vteřině) tak ČT sport nabídl mnohem zábavnější studio z hokejového mistrovství světa se sestřihem zápasů obou finalistů. Zárubu zejména mrzí, že tímto rozhodnutím postavil do nepříjemné situace svého nadřízeného Jiřího Ponikelského, který musel hasit nastalý požár omluvným dopisem basketbalovému svazu a klubům. Záruba svým odchodem chce zvýšit důvěryhodnost veřejnoprávní televize při probíhajících jednáních o právech na přenosy basketbalové ligy v dalších letech.

Jak známo, Česká televize přišla kompletně o fotbal a ze Zárubova oblíbeného hokeje zbyly jen drobky, basketbal mohl být vhodným a ekonomicky přijatelným zaplněním uvolněného prostoru. Spekulace o přechodu ke konkurenci Záruba důrazně odmítá, hodlá se v nejbližších měsících více věnovat péči o své děti.  


Petr Dědek se omlouvá, Kari Jalonen míří do Pardubic


Čeští hokejisté bez prémií nehrají...

Hadamczik míří zpět na lavičku

Národní sportovní agentura navrhuje svoje rozpuštění

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)